Przyznam się bez bicia, że jakoś zapomniałem o Microsofcie na MWC 2016. Przypomniało mi się dopiero wtedy, jak przechadzając między halami  zauważyłem ich stoisko i od razu, nową Lumie 650. Mogiliśmy o niej przeczytać już przed targami i poznać też jej nieco za wysoką cenę w Polsce. Mimo wszystko, smartfon prezentuje się zaskakująco dobrze. 

Było to pewne, że na MWC w Barcelonie zobaczymy nową Lumie 650 skoro została oficjalnie zapowiedziana kilka dni wcześniej. Choć na stoisku Microsoftu była flagowa Lumia 950 i trochę innego sprzętu z Windowsem, to 650-tka przykuła moją największą uwagę, pewnie dlatego, że po prostu chciałem się przekonać co potrafi i przede wszystkim jak wygląda. Microsoft pierwszy raz wprowadził trochę metalu do średniej półki i muszę przyznać, że całość prezentuje się zaskakująco dobrze. Lumia 650, czyli jakby nie patrzeć następczyni Lumii 550 ma metalową ramkę, która biegnie niemal przez całą długość i jest „przecięta” mini jackiem na słuchawki i złączem microUSB u dołu. Smartfon jest dobrze spasowany, ale najważniejsze jest to, że zmiany w wyglądzie nie wpłynęły negatywnie na praktyczne oblicze. Można otworzyć obudowę, by łatwo dostać się do baterii i slotów na karty (jest microSIM i microSD), a tylna pokrywa jest matowa.

Poza tym, smartfon przyjemnie leży w dłoni i po kilku chwilach muszę stwierdzić, że też dobrze się z niego korzysta. Pomimo słabych jak na cenę podzespołów, Windows 10 działa żwawo, bez przycięć, co tym bardziej zasługuje na uwagę, bo w końcu jest to wersja przedsprzedażowa smartfonu – Lumia 650 trafi do sprzedaży w marcu. Więcej o smartfonie możecie dowiedzieć się z tego wpisu, a poniżej zachęcam do obejrzenia zdjęć nowej Lumii prosto z targów MWC 2016.

Łączność na MWC 2016 w Barcelonie zapewnia T-Mobile