Xiaomi pod koniec targów MWC 2016 pokazało jak robi się smartfony i bez wątpienia 24. lutego należał do nich. Xiaomi Mi 5, czyli najnowszy flagowiec firmy został oficjalnie zaprezentowany i rzeczywiście patrząc na specyfikację czy wygląd, trudno jest do czegoś się przyczepić. Czas na dokładniejsze testy jeszcze przyjdzie, ale zanim to nastąpi, to trzeba go jeszcze w jakiś sposób zdobyć. Można już go kupić i to we wszystkich wariantach. 

Xiaomi naprawdę się napracowało przy swoim flagowcu i oglądając jeszcze raz konferencję muszę przyznać, że argumenty były na tyle mocne, że po prostu mnie przekonały. Najważniejsze jest to, że nie była to marketingowa papka, tylko rzeczywiście konkretne dane i porównania do jawnej konkurencji jaką w tym przypadku był iPhone 6s czy Galaxy S6. To mi się spodobało, bo wszystko zostało omówione na konkretnych przykładach.

Mocno liczę, że Xiaomi Mi 5 pojawi się w Europie, choć póki co żadnych informacji o tym nie ma. Nie mniej, smartfon pojawił się już w sprzedaży i można go nabyć za pośrednictwem chińskich sklepów z elektroniką. Co ciekawe, są dostępne wszystkie trzy wersje, które różnią się między sobą ilością pamięci RAM i tej wbudowanej na dane. I tak za najbogatszy wariant z 128 GB pamięci wewnętrznej i 4 GB RAM zapłacimy 539,99 dolarów (ok. 2150 złotych). Nieco mniej, bo 465,99 dolarów (1860 złotych) wyjdzie za wariant 3GB/64GB, a wersja najbardziej podstawowa z 3 GB RAM i 32 GB na dane została wyceniona na 409,99 dolarów (1620 złotych).

Xiaomi Mi5 / fot. Xiaomi
Xiaomi Mi5 / fot. Xiaomi

 

Podane wyżej ceny w złotówkach są przybliżone i nie zawierają ewentualnie naliczonego podatku VAT. To takie tylko wolne przeliczanie. Warto zaznaczyć, że wysyłka jest darmowa, a Xiaomi Mi 5 będzie dostępny na magazynie od 31 marca, ale data ta dotyczy tylko wersji Standard. Dwie pozostałe wersje będą osiągalne dopiero w kwietniu, według informacji, które przy produktach zamieścił sklep.

Więcej o Xiaomi Mi 5 dowiecie się z tego wpisu.

źródło: GeekBuying