Pamiętacie taki mały, sprytny dysk od Samsunga, o którym pisałem  na początku stycznia? To Samsung Portable SSD T3, czyli zewnętrzny dysk SSD, który został zaprezentowany na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Nowością w porównaniu z poprzednikiem było to, że pojawiła się 2-terabajtowa wersja, której ceny nie podano. Teraz wiemy już ile kosztuje, bo dysk pojawił się w sprzedaży, a cena za 2 TB… no właśnie. 

Samsung Portable SSD T3 to miniaturowy dysk oparty na technologii Solid State Drive i bezpośredni następca modelu T1, którego osobiście używam od jakiegoś czasu. W nowej wersji pojawiło się złącze USB 3.1 Type-C, ale najważniejsze jest to, że całą pamięć zamknięto w aluminiowej, smukłej obudowie. Waga trochę wzrosła względem T1, ale i tak 51 gramów robią niesamowite wrażenie. Wrażenie robi też pojemność, bo nowy T3 w najwyższej wersji może pomieścić nawet 2 TB danych, ale aż ciężko przełknąć ślinę jak się człowiek dowie, ile za to „ustrojstwo” trzeba zapłacić.

Nowy przenośny SSD Samsunga trafił do oferty sklepu X-KOM i jest dostępny w czterech wersjach pojemnościowych – 250 GB, 500 GB, 1 TB i 2 TB. Dysk potrafi osiągnąć nawet 450 MB/s w przypadku zapisu jak i odczytu danych, a według producenta przetrwa upadek z dwóch metrów (fakt, to przecież SSD bez mechanicznych elementów). Ile zapłacimy za konkretne warianty? Za 2 TB jest znacznie więcej niż myślałem. Poniżej szczegóły.

  • 250 GB – 569 złotych
  • 500 GB – 879 złotych
  • 1 TB – 1749 złotych
  • 2 TB – 3499 złotych

Umówmy się, cena 2-terabajtowej wersji jest zaporowa dla większości użytkowników, niezależnie od tego ile mają w portfelu czy jak bardzo zarobiony jest ich tata. Dysk w cenie prawie gamingowego laptopa to trochę przesada, ale jeśli ktoś potrzebuje, to proszzz.

Więcej o dysku Samsung Portable SSD T3 możecie dowiedzieć się w osobnym wpisie.

źródło: X-KOM (Facebook)