Z aktualizacją smartfonów Samsunga jest różnie. Raz jesteśmy pierwszym krajem, który otrzymuje aktualizację, bo było tak chociażby w przypadku Lollipopa dla Galaxy S5 i Galaxy Note 4, ale jest też tak, że aktualizacja zostaje całkowicie pominięta, nie wiedząc czemu. Teraz mamy czas oczekiwania na Marshmallowa i sporo producentów wśród których jest też Samsung zapowiada nową wersję Androida. Aktualizację jakiś czasu temu dostali już posiadacze najnowszych smartfonów Samsunga w Korei Południowej, a teraz mamy informacje kiedy można się jej spodziewać w innych krajach.

Obecnie jedynymi smartfonami Samsunga z Androidem 6.0 Marshmallow są te zaprezentowane na MWC 2016 – Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Mają też najnowszą wersję nakładki TouchWiz, która w mojej opinii stała się jeszcze bardziej dopracowana, ładniejsza i przede wszystkim szybsza. Jest co prawda biała belka powiadomień, która zapewne wpływa trochę na baterię, ale nie można jej odmówić, że wygląda lepiej. Bardzo możliwe, że właśnie taka odsłona TouchWiza trafi na inne smartfony Samsunga razem z Marshmallowem lub bardzo do niej zbliżona. Dzisiaj pojawiły się informacje, które smartfony w najbliższym czasie otrzymają aktualizację.

Marshmallow dla smartfonów Samsung / fot. PhoneArena
Marshmallow dla smartfonów Samsung / fot. PhoneArena

 

Według powyższej grafiki, już w marcu Marshmallowa otrzymają wszystkie topowe smartfony z zeszłego roku. Nie ma jeszcze konkretnej daty, ale w tym miesiącu „pianka” trafi do Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+ i Galaxy Note 5. W dalszej kolejności, ale już w kwietniu Marshmallow zawita do phabletów Galaxy Note 4 i Galaxy Note edge. Najdłuższej będą musieli poczekać posiadacze Galaxy S5 (uff!), Galaxy Alpha i tabletów Galaxy Tab S2, bo aktualizacja podobno planowana jest na maj i czerwiec tego roku. Trzeba mieć jednak na uwadze, że informacje nie pochodzą bezpośrednio od producenta, a z nieoficjalnych źródeł. Historia pokazuje, że termin aktualizacji może się jeszcze zmienić, ale mamy nadzieję, że jeśli tak będzie, to kwestia dni, nie tygodni, a dłuższe oczekiwanie sprawi, że aktualizacja będzie dobrze dopracowana.

Jesteście w grupie szczęśliwców, którzy mogą otrzymać Marshmallowa?

źródło: PhoneArena
źródło zdjęcia głównego: Flickr (Licencja creative commons)