Na barcelońskich targach MWC 2016 kilku producentów pokazało swoje topowe smartfony, które mają być ich wizytówką przez najbliższe miesiące. Były tak zwane „pewniaki”, o których sporo wiedzieliśmy przed oficjalną premierą jak Samsung Galaxy S7 czy LG G5, ale też zaskakujące konstrukcje jak chociażby CAT S60 z wbudowaną kamerę termowizyjną i wodoodpornością do 5 metrów. Przez kilka dni trwało głosowanie, gdzie mogliście wybrać smartfon, który zasłużył na miano tego najlepszego spośród wszystkich pokazanych w Barcelonie. Mamy już wyniki, które raczej nie powinny nikogo zaskoczyć. 

Kto był waszym faworytem? Samsung Galaxy S7, LG G5, Xiaomi Mi 5 czy może zupełnie inny smartfon z MWC? Można było przypuszczać, że walka rozegra się między trzema przed chwilą wspomnianymi smartfonami, ale mnie zastanawiało przede wszystkim to, jak głosy rozłożą się na poszczególne modele i ile każdy z nich zgarnie procent. Najważniejsze jest jednak to, że najlepszy smartfon targów MWC 2016 wybieraliście Wy – Czytelnicy – i być może przyszli nabywcy któregoś z niżej wymienionych urządzeń. Ja sam zagłosowałem na LG G5 ze względu na to, że to właśnie on za sprawą między innymi modułowej obudowy, dodatkowych modułów i aparatu z szerokokątnym obiektywem zrobił na mnie spore wrażenie. I dużo się nie pomyliłem, bo flagowiec LG zajął trzecie miejsce. Użytkownicy postawili na Samsunga Galaxy S7 i to właśnie on został najlepszym smartfonem targów MWC 2016 w Barcelonie według czytelników galaktycznego. Tuż za nim na podium uplasował się najwydajniejszy flagowiec z Chin – Xiaomi Mi 5.

 Głosowanie na najlepszy smartfon MWC 2016 – klasyfikacja końcowa

Teraz trochę statystyk. Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami głosowanie zostało zakończone 2 marca o godzinie 23:59 i na tę godzinę ważny jest stan głosów (zrzut ekranu widzicie powyżej). Nie mniej, ankieta nadal jest dostępna w tym wpisie. W głosowaniu wzięło udział 344 użytkowników, więc ponad trzykrotnie więcej niż wynosi liczba ankietowanych w familiadzie. Zwycięzca głosowania dostał 181 głosów, co stanowi 52,56% wszystkich głosów. Oznacza to, że co druga osoba oddała głos na Samsunga Galaxy S7. Jak już wspomniałem, drugie miejsce z 77 głosami i 22,38% wywalczył Xiaomi Mi 5, a trzecie pudło na podium należy do LG G5 z 13,37-procentowym udziałem i 46 głosami. Smartfony na pozostałym miejscach dzieli sporo, ale można zauważyć, że z delikatnym dystansem, ale jednak użytkownicy chceliby zobaczyć najnowszego Alcatela Idol 4s, który dostał 16 głosów.

 

Czy Samsung Galaxy S7 zasłużył na miano najlepszego smartfona targów MWC 2016 w Barcelonie? Głosowaliście na niego czy może faworytem był inny smartfon? Ja mimo tego, że oddałem głos flagowca od drugiego koreańskiego producenta muszę stwierdzić, że najnowszemu samsungowi śmiało się należy, co zresztą potwierdziło też kilka innych redakcji. Smartfon jeszcze bardziej dopracowany, który usuwa wszystkie niedoskonałości poprzednika i w dodatku ma zupełnie nowy aparat i lepszą baterię. Jestem ciekawy jak się to wszystko sprawdzi podczas dłuższych testów.

samsung-galaxy-s7-mwc-2016

 

Te wpisy mogą Cię zainteresować:

  1. Premiera Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 edge – po prostu zmiany w dobrą stronę
  2. Miałem LG G5. Szanuję rozwiązanie z modułową obudową, ale piwa nim nie otworzysz
  3. Chińczycy po raz kolejny pokazali jak powinno się robić smartfony. Xiaomi Mi 5 biorę bez mrugnięcia okiem!