LG G5 obok Samsunga Galaxy S7 (i wersji Galaxy S7 edge), a także Xiaomi Mi 5 jest najbardziej interesującym i wyczekiwanym smartfonem na polskim rynku. Tak wynikało zresztą z naszej ankiety, gdzie wybieraliśmy najlepszy smartfon targów MWC 2016 – trzy wspomniane smartfony zajęły miejsca na podium. Galaxy S7 już trafił do regularnej sprzedaży, a teraz mamy informacje flagowcu od drugiego koreańskiego producenta. 

LG przy okazji swojego najnowszego flagowca postawiło na nietypowe rozwiązania, których na próżno jest szukać w innych smartfonach. Mam tu naj myśli przede wszystkim aluminiową obudowę w połączeniu z modułową budową, co pozwala nam w łatwy i szybki sposób wyjąć baterię bądź doczepić dodatkowe moduły w formie aparatu czy odtwarzacza Hi-Fi. Do tego dochodzi jeszcze najwydajniejszy procesor od Qualcomma czy podwójny, szerokokątny aparat z tyłu, który jakiś czas temu dokładnie opisałem w jednym z tekstów. Ile przyjdzie nam za to wszystko zapłacić?

Jak się okazuje, tyle samo co za LG V10, bo polski oddział LG wycenił LG G5 na 2899 złotych. Czy to dużo? Sporo, ale w końcu to topowy model i nie powinien być droższy od modelu V10, który przez niektórych, nieoficjalnie został okrzyknięty tym prawdziwym flagowcem. Według informacji jakie zamieścił w swojej ofercie Sferissmartfon będzie dostępny od 4. kwietnia, jeśli oczywiście nie będzie żadnego opóźnienia.

Bang & Blufsen B&O H3 / fot. Bang & Olufsen
Bang & Blufsen B&O H3 / fot. Bang & Olufsen

 

LG G5 będzie sprzedawany razem ze słuchawkami Bang & Olufsen B&O H3, które kosztują aż 849 złotych. Taki zestaw cieszy i zapewne wynika z podjętej współpracy między firmą LG, a Bang & Olufsen, ale trochę szkoda, że w zestawie nie znajdziemy dodaktowych modułów, które producent pokazał w trakcie MWC 2016. Póki co o samym modułach nic nie wiadomo, poza tym, że… gdzieś tam istnieją.

Planujecie zakup LG G5? Oferta ze słuchawkami wygląda na bardzo interesującą. Jeśli jeszcze się wahacie, to być może poniższe wpisy pomogą Wam podjąć tą słuszną decyzję.

  1. LG G5 już bez tajemnic. Pierwszy modularny smartfon Koreańczyków
  2. Miałem LG G5. Szanuję rozwiązanie z modułową obudową, ale piwa nim nie otworzysz
  3. Tak działa aparat w LG G5. Kilka przykładowych zdjęć i film w Full HD

źrodło: Sferis przez Tabletowo