W ostatni czwartek, w dosyć nietypowym miejscu, bo na terenie warszawskiego Toru wyścigów konnych Służewiec miała miejsce premiera najnowszego Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Polska premiera była ich oficjalnym wprowadzeniem na nasz rynek i jednocześnie rozpoczęciem regularnej sprzedaży. Choć o smartfonach wiemy już praktycznie wszystko, to Samsung pozytywnie zaskoczył dodatkowymi usługami Samsung GUARD S7, które stanowią kompleksowe zabezpieczenie smartfonów. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania. 

Z tym Samsung GUARD S7 przez ostatnie kilka dni bywało różnie. Będzie, nie będzie, a jeśli tak to dla kogo, co będzie obejmować? Pytań było sporo i nawet kilka serwisów gdzieś na tydzień przed premierą o tym pisało, ale jakby to ładnie ująć, Samsung postanowił wstrzymać ten komunikat. Aż do czasu oficjalnej premiery, bo właśnie podczas niej poznaliśmy wszystkie szczegóły na temat dodatkowego pakietu korzyści dla osób, które zdecydują się na zakup nowego flagowca.

Czym jest Samsung GUARD S7?

Samsung GUARD S7 to specjalny pakiet usług dodatkowych, przygotowany tylko dla Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 edge, który zabezpieczy go pod kątem sprzętowym jak i softwarowym.

Co wchodzi w skład pakietu?

  • Gwarancja – przedłużenie gwarancji producenta do 3 lat (standardowo są 2 lata). Gwarancja jest liczona od daty zakupu smartfonu, a wymogiem jej otrzymania jest rejestracja produktu na stronie producenta za pomocą formularza rejestracyjnego
  • Ubezpieczenie ekranu – Samsung Guard Wyświetlacz, czyli roczne ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia wyświetlacza. Usługa jest świadczona przez PZU S.A. i jest ważna przez 12 miesięcy od kolejnego dnia po rejestracji smartfonu. Ubezpieczenie zapewnia jednorazową naprawę ekranu, gdy ten zostanie uszkodzony w sposób mechaniczny (np. pęknięcie podczas upadku). Ubezpieczenie pokrywa też transport naprawionego smartfonu do klienta na wskazany przez niego adres. Najważniejsze jest to, że nawet jeśli ekran zostanie uszkodzony i naprawiony z tytułu ubezpieczenia, trzyletnia gwarancja nadal obowiązuje.  Warto też zaznaczyć, że ubezpieczyciel pokrywa koszt naprawy do kwoty 2200 złotych brutto, a wszystkie warunki są opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia, które są dostępne tutaj
  • Odkup – gwarancja odkupienia Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 edge przy zakupie nowszego modelu (czyt. następcy, którym zapewne będzie Samsung Galaxy S8). Odkup gwarantuje zmniejszenie ceny przyszłego smartfonu o około 1000 złotych. Słowo „około” zostało użyte dlatego, że ostateczna wartość obniżki będzie zapewne zależała od wersji Galaxy S7 i jego stanu technicznego. Smartfon musi jednak spełniać kilka warunków – przede wszystkim musi być sprawny techniczne, bez żadnych wad zewnętrznych i przywrócony do ustawień fabrycznych. Nowy smartfon musi kosztować minimum 2500 złotych, a zakup ma być dokonany w okresie od marca do czerwca 2017 roku w punkcie sprzedaży, który bierze udział w promocji. 
  • My KNOX – aplikacja, która zapewnia kompleksową ochronę smartfonu od strony oprogramowania. Program można pobrać bezpłatnie podczas wstępnej konfiguracji smartfonu lub bezpośrednio z Galaxy Apps. 

samsung-guard-s7-uslugi

 

Komu przysługuje pakiet Samsung GUARD S7?

Z promocji mogą skorzystać osoby, które kupiły smartfon Galaxy S7 lub Galaxy S7 edge w przedsprzedaży lub zdecydują się na ich zakup w okresie od 11 marca do 11 czerwca 2016 roku, czyli przez trzy miesiące od wkroczenia smartfonów do regularnej sprzedaży. Promocja jest skierowana zarówno do osób indywidualnych (1 sztuka) jak i tych prowadzących własną działalność gospodarczą (maksymalnie 10 sztuk smartfonów).

Jak wygląda proces rejestracji?

Rejestracja produktu na stronie producenta jest wymogiem do przyznania pakietu Samsung GUARD S7, a formularz znajduje się na stronie www.guards7.samsung.pl. W formularzu należy wprowadzić imię, nazwisko i datę urodzenia właściciela telefonu, nazwą firmy i NIP jeśli prowadzimy taką działalność, prawidłowy adres e-mail oraz numer IMEI w celu identyfikacji urządzenia i datę zakupu, a na końcu wybrać markę smartfonu, którą dotychczas używaliśmy. Po rejestracji na podany adres e-mail przyjdzie link potwierdzający i jeśli w niego klikniemy, dostaniemy w osobnej wiadomości certyfikat potwierdzający rejestrację i przyznanie dodatkowej gwarancji.

Gdzie kupić Galaxy S7, by skorzystać z promocji?

Początkowo była mowa tylko o firmowych salonach sprzedaży Samsunga. Jak się jednak okazuje lista autoryzowanych punktów jest znacznie dłuższa i są to nie tylko sklepy, a także operatorzy sieci komórkowych – Orange, P4 (Play), Polkomtel (Plus) i T-Mobile. Sklepów jest ponad 20 i do tych bardziej znanych można zaliczyć Sferis, x-kom, Komputronik, Media Markk, Saturn, Vobis czy Neonet. Pełna lista autoryzowanych sklepów znajduje się tutaj.

Jakie salony obsługują odkup smartfonu?

Trzeba pamiętać, że lista salonów oferujących odkup smartfonu jest inna niż lista z salonami sprzedaży, gdzie można kupić smartfon i skorzystać z promocji. Tylko salony Samsung Brand Store mogą odkupić od klienta smartfon, gdy ten będzie chciał go wymienić na nowszy model. Salonów jest jedenaście i są ulokowane w miastach: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław (dwa salony).

Ważne linki:

  1. Regulamin promocji Samsung GUARD S7
  2. Formularz rejestracyjny
  3. Ogólne warunki ubezpieczenia Samsung GUARD Wyświetlacz
  4. Lista autoryzowanych salonów sprzedaży biorących udział w promocji
  5. Lista punktów obsługujących odkup smartfonu

Jeszcze nigdy w historii smartfonów Samsunga nie było takiej akcji promocyjnej i muszę przyzać, że producent się postarał. W końcu Galaxy S7, a tym bardziej Galaxy S7 edge do tanich smartfonów nie należą, więc warto je jak najlepiej zabezpieczyć. Do tej pory można było skorzystać z dodatkowo płatnego ubezpieczenia sprzętu, a teraz mamy to w standardzie – no chyba, że chcemy ubezpieczyć smartfon przed innymi sytuacjami losowymi jak np. kradzież lub na dłuższy okres niż rok.

Samsung pochwalił się też, że przedsprzedaż Galaxy S7 i S7 edge przeszła jego wszelkie oczekiwania i jest rekordowa pod względem ilości zamówień, biorąc pod uwagę Europę i całą serię smartfonów Galaxy. Z pewnością informacja o Samsung GUARD S7 ucieszy wszystkich, którzy nabyli nowy smartfon Samsunga.

źródło: Samsung, Samsung GUARD S7