Mamy bardzo dobrą wiadomość dla posiadaczy smartfonów z systemem Windows Phone 8.1. Właśnie dzisiaj ruszył proces aktualizacji do Windows 10 Mobile dla starszych urządzeń od Microsoftu. Na update załapało się sporo modeli i tym samym większość użytkowników wreszcie doczekało się „nowych okienek”.

Do tej pory z systemu Windows 10 Mobile mogli cieszyć się tylko ci, którzy zakupili nowy smartfon od Amerykanów lub osoby, które pobrały nieoficjalne, niedokończone oprogramowanie. Dzisiaj w końcu to się zmieniło, ponieważ Microsoft rozpoczął proces aktualizacji do Windows 10 Mobile. Na nowe oprogramowanie mogą liczyć użytkownicy takich modeli jak: Lumia 1520, Lumia 930, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 730, Lumia 735, Lumia 830, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635 1GB, Lumia 636 1GB, Lumia 638 1GB, Lumia 430, Lumia 435, BLU Win HD w510u, BLU Win HD LTE x150q, i MCJ Madosma Q501. Jak sami widzicie, trochę się tego nazbierało przez ten czas, a to jeszcze nie wszystkie modele, które mają starsze oprogramowanie. Oczywiście aktualizacja Windows 10 Mobile dla pozostałych Lumii i innych smartfonów z systemem od Microsoftu ma być udostępniona w późniejszym czasie.

Trzeba jednak pamiętać, że jest to proces stopniowy, tak więc nie wszyscy od razu dostaną najnowszą aktualizację Windows 10 Mobile w tym samym czasie. Raczej tak właśnie będzie i wielu z Was może nie doczekać się dzisiaj możliwości zaktualizowania swojego smartfona. Aby była możliwość przeprowadzenia aktualizacji, będzie potrzebna w tym celu aplikacja Update Advisor, którą można pobrać ze sklepu Windows. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy wyszukać przez ustawienia, czy nowy update jest dostępny dla interesującego nas modelu. Jeśli wasz smartfon przejdzie pozytywnie weryfikację, to rozpocznie się pobieranie i instalacja najnowszych „okienek”.

źródło zdjęcia: @evleaks
źródło: Microsoft