Jeszcze do niedawna zastanawialiśmy się w jakiej cenie będzie sprzedawany LG G5 w Polsce. To już wiemy, bo najnowszy smartfon LG ma trafić do sprzedaży na początku kwietnia za 2899 złotych i w dodatku z niezłymi słuchawkami od Bang & Olufsen w zestawie. Nie było mowy o cenach dodatkowych modułów, które jakby nie patrzeć są nieodłącznymi elementami modułowego smartfonu (ah, taka gra słów). Aż do dzisiaj, kiedy pojawiła się pierwsza wycena. I chyba jest, dobrze.

Na MWC 2016 pokazano dwa moduły do LG G5, ale już wiadomo, że koreańska firma szuka partnerów do stworzenia kolejnych modułowych rozwiązań, które jeszcze bardziej ulepszą flagowca. Mamy już moduł aparatu LG Cam Plus z wbudowaną baterią i odtwarzacz Hi-Fi Bang & Olufsen w formie dokładki LG Hi-Fi Plus. Jak wiadomo można dokupić też zapasową baterię, co przez LG żartobiliwie było określane, jako najszybszy sposób na pełne naładowanie smartfonu w kilka sekund. Coś w tym rzeczywiście jest. Główny oddział firmy podał na swojej stronie ceny modułów i trzeba przyznać, że są w zasięgu naszego portfela, przynajmniej jeśli chodzi o baterię i moduł aparatu. A na pewno portfela osoby, która kupi LG G5.

LG Friends do LG G5 / fot. LG
LG Friends do LG G5 / fot. LG

 

Zaczniemy od tego co jest najtańsze, czyli baterii. Dodatkowy akumulator – identyczny jak ten fabryczny w zestawie – został wyceniony na około 35 dolarów, a 85 dolarów zapłacimy za dokładkę LG Cam Plus. Z wiadomych powodów najdroższy jest odtwarzacz Hi-Fi i ty miłośnicy muzyki będą musieli zapłacić około 160 dolarów. Trzeba mieć na uwadze, że są to ceny przybliżone, bezpośrednio przeliczane z wonów południowokoreańskich. Nadal czekamy na informację, ile moduły będą kosztować w Polsce. Ja strzelam, że będzie to odpowiednio 99 złotych, 399 złotych i 699 złotych.

źródło: LG Korea przez Android Authority