Dwa dni temu informowaliśmy Was, że Microsoft rozpoczął proces aktualizacji Windows 10 Mobile dla starszych urządzeń, pracujących pod kontrolą Windows Phone 8.1. Z wcześniejszego artykułu dowiedzieliście się, które modele w pierwszej kolejności zostaną zaktualizowane. Lista była całkiem spora i na tamtą chwilę byliśmy pewni, że dopisanie do niej pozostałych urządzeń to kwestia czasu. Jak się jednak okazało nie wszystkie Lumie otrzymają najnowsze oprogramowanie od Amerykanów.

Niestety ta nieciekawa informacja pochodzi od samego Microsoftu, tak więc jest to oficjalna i potwierdzona wiadomość. Dowiedzieliśmy się tego z konta Windows Insider na Twitterze, który jak zaznaczył, smartfony z 512 MB pamięci operacyjnej RAM nie dostaną aktualizacji do Windows 10 Mobile. Trochę to smutne lekko mówiąc, bo jak dobrze pamiętamy Microsoft zapewniał, że wszystkie Lumie z Windows Phone 8.1 będą mogły liczyć na nowe „okienka”. Nawet Lumia 520 z 512 MB RAM, która cieszyła się sporą popularnością swego czasu.

Z czego wynika taka decyzja Microsoftu? Amerykanie jeszcze przed udostępnieniem aktualizacji do Windows 10 Mobile dla swoich smartfonów zapewniał, że chce aby użytkownicy mieli jak największy komfort użytkowania, aby zapewnić jak największą wydajność. Ponoć testowe oprogramowanie Windows 10 Mobile dla urządzeń z 512 MB RAM nie dawało satysfakcjonującej Microsoftowi wydajności. Dlatego taka, a nie inna decyzja.

Wychodzi więc na to, że aktualizacji nie doczekają się takie modele jak Lumia 520, 530, 620, 625, 630, 635 (tutaj wersja LTE ponoć dostanie) oraz Lumia 720. Dodatkowo pojawiły się przypuszczenia, że oprócz wymienionych przed chwilą modeli, nowego oprogramowania nie dostaną też urządzenia, których premiera była w 2014 roku lub jeszcze wcześniej. Wtedy powinniśmy mieć na myśli Lumie 525, 820, 920, 925, 928, 1020 i 1320, które mają więcej niż 512 MB RAM.

źródło zdjęcia: Pexels
źródło: WindowsInsider (Twitter)