Przez ostatnie kilka tygodni w sieci pojawiło się mnóstwo informacji o nadchodzącym flagowcu HTC, zaczynając od specyfikacji, potem przez poznanie wyglądu, aby na końcu usłyszeć o prawdopodobnej dacie premiery. I to na temat tej ostatniej, czyli oficjalnej daty premiery będzie poświęcony ten wpis, ponieważ firma HTC zapowiedziała swoją konferencję, na której najpewniej zobaczymy HTC 10.

Informacja na temat konferencji Tajwańczyków została przekazana za pośrednictwem Twittera i to właśnie użytkownicy tego serwisu społecznościowego dowiedzieli się o tym jako jedni z pierwszych. Z ujawnionego zdjęcia jasno wynika, że konferencja HTC odbędzie się 12 kwietnia w Nowym Jorku, w Londynie i w Tajpej. To już za trzy tygodnie, tak więc wszystkiego wtedy się dowiemy.

Z ostatnich przecieków wiemy, że HTC 10 będzie miał 5,1-calowy wyświetlacz Super LCD 5 o rozdzielczości QHD, czterordzeniowy procesor Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę pamięci, grafikę Adreno 530 i baterię 3000 mAh. Dodatkowo w HTC 10 mamy zobaczyć światowej klasy aparaty, jak zapowiadają Tajwańczycy. Mowa o 12-megapikselowym aparacie głównym w technologii UltraPixel z laserowym autofokusem i optyczną stabilizacją obrazu. Miejmy nadzieję, że tutaj producent nas zaskoczy i że zdjęcia będą bardzo dobrej jakości.

Oczywiście data 12 kwietnia to czas premiery nadchodzącego flagowca HTC, a to oznacza, że najprawdopodobniej nie trafi do sprzedaży od razu, a będziemy musieli na niego jeszcze trochę poczekać. Niestety czas w tym przypadku nie działa na korzyść tajwańskiego producenta. Jestem ciekawy, jak cała sytuacja z popularnością HTC 10 się rozwinie. Czekacie na nowy flagowy smartfon od HTC?

źródło: HTC (Twitter) przez PhoneArena