Obecnie Samsung skupia całą siłę marketingową na promowaniu smartfonów z serii Galaxy S7, które poznaliśmy na tegorocznych targach w Barcelonie. Nie oznacza to, że Koreańczycy nie pracują nad kolejnymi nowościami, które zamierzają pokazać w tym roku. Mam tutaj na myśli Samsunga Galaxy Note 6, o którym w sieci pojawiło się kilka nowych informacji.

Jak dobrze pamiętacie, premiera Galaxy Note 5 miała miejsce w połowie sierpnia ubiegłego roku razem z Galaxy S6 edge+, tak więc nieco szybciej niż zazwyczaj. Wygląda na to, że i w tym roku południowokoreański gigant technologiczny pokaże Galaxy Note 6 szybciej, jeszcze przed targami IFA w Berlinie. Tak przynajmniej twierdzą najnowsze plotki, z których dowiadujemy się, że szósta generacja Galaxy Note zadebiutuje już na wakacje, a dokładniej w lipcu. Oznaczałoby to, że w 2016 roku smartfon z rysikiem zobaczymy o miesiąc wcześniej niż w roku ubiegłym. Ale to nie wszystko. To samo źródło donosi, że Galaxy Note 6 już w dniu premiery będzie pracować na Androidzie N. To by było coś, nie sądzicie?

Google już zapowiedział, że producenci sprzętu otrzymają dostęp do Android N latem tego roku, więc Samsung będzie musiał pracować bardzo szybko, aby przygotować oprogramowanie gotowe dla Galaxy Note 6, jeśli chce już w dniu premiery pokazać flagowca z najnowszym systemem od Google. Pamiętajmy jednak, że oficjalnie Android N jeszcze nie zadebiutował, został udostępniony na razie w wersji dla deweloperów. Patrząc jednak na postęp wdrażania aktualizacji Android 6.0 Marshmallow dla obecnych flagowców, nie chce mi się wierzyć, że Samsung jest wstanie wyrobić się w tak krótkim czasie. No chyba, że wypuści niedopracowane oprogramowanie, a tego byśmy nie chcieli.

źródło: TheBell przez SamMobile