Pierwsza połowa przyszłego miesiąca zapowiada się bardzo interesująco, bo w świecie smartfonów szykują się dwie mocne premiery. Pisaliśmy już, że bliżej połowy kwietnia ma zadebiutować flagowy smartfon od HTC, którym prawdopodobnie będzie po prostu HTC 10. Jednak trochę wcześniej to Chińczycy mają pokazać swój najlepszy model na 2016 rok. Ma nim być Huawei P9, który zadebiutuje w pierwszą środę kwietnia. 

O przyszłym flagowym smartfonie z Chin wiemy już całkiem sporo i czekamy tylko na jego oficjalną premierę. Nie ukrywam, że Huawei P9 jest jednym z moich tegorocznych faworytów w walce o miano smartfona 2016 roku. Bardzo wysoko poprzeczkę postawił Samsung ze swoim Galaxy S7, ale wierzę, że Huawei też czymś nas zaskoczy.

Wreszcie, po spekulacjach i domysłach wiemy, kiedy Huawei P9 zostanie oficjalnie pokazany mobilnemu światu. Często mówiło się o 6 kwietnia i rzeczywiście Huawei P9 w tym dniu będzie miał swoją premierę. Taką informację przekazał Huawei i stworzył nawet dedykowaną stronę z zapowiedzią. Oczywiście nie jest jednoznacznie napisane, że będzie to P9, ale przecież my już to wiemy. Konferencja ma odbyć się w Londynie, zapewne w godzinach popołudniowych.

Zapowiedź Huawei P9 / fot. Huawei
Zapowiedź Huawei P9 / fot. Huawei

 

Kluczową nowością mają być dwa aparaty z tyłu, co też można było zauważyć na kilku grafikach zapowiadających premierę. Bardzo prawdopodobne, że obok Huawei P9 zobaczymy też jego wersję Lite i Max, a któryś z nich być może znajduje się na powyższej grafice. Widać podwójny aparat i czytnik linii papilarnych, ale też kawałek obudowy, który wygląda tak, jakby był wykonany z ceramiki.

Wszystkiego dowiemy się już na początku kwietnia. Czekacie?

źródło: Huawei