Przez ostatnie najbliższe dni sporo słyszeliśmy na temat Meizu Pro 6, który ma być flagowym urządzeniem Chińczyków na obecny rok. Na to urządzenie musimy jeszcze trochę poczekać, ale nie oznacza to, że w najbliższej przyszłości nie zobaczymy innego smartfona od Meizu. Wręcz przeciwnie, ponieważ chińska firma oficjalnie zdradziła datę premiery Meizu M3 Note.

W tym tygodniu już kolejny producent smartfonów zapowiedział swoją konferencję. Teraz, po HTC i Huawei, na taki krok zdecydowało się Meizu, które zdradziło oficjalną datę premiery swojego smartfona ze średniej półki, czyli Meizu M3 Note. Smartfon zadebiutuje 6 kwietnia w Pekinie, w Narodowym Centrum Kongresowym. Oznacza to, że w tym dniu zobaczymy aż dwie premiery, bo firma Huawei także na ten dzień zaplanowała swoją konferencję, na której zadebiutuje Huawei P9. Wygląda więc na to, że za równe dwa tygodnie fani chińskich smartfonów poznają przynajmniej dwa nowe smartfony, choć przypuszcza się, że P9 zostanie pokazany w kilku odsłonach.

Meizu-M3-Note-teaser

Meziu m2 note okazał się bardzo dobrym smartfonem, co z resztą potwierdziły to nasze testy, a w recenzji m2 note uzyskał bardzo dobre noty. Możemy być więc pewni, że nowa generacja będzie ulepszona, a co za tym idzie będzie się z niego lepiej korzystać. Atmosferę podgrzewa jeszcze bardziej zapowiedź Meizu, która mówi, że M3 Note będzie jednym z najlepiej wyglądających smartfonów w portfolio Chińczyków. Niestety nic nie wskazuje na użycie materiałów premium do wykonania obudowy, dalej ma to być poliwęglan.

Ostatnie plotki mówią, że M3 Note będzie miał 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD i 8-rdzeniowy procesor Mediatek Helio P10. Do tego mamy zobaczyć 2 GB pamięci RAM oraz 16 i 32 GB pamięci wewnętrznej, oczywiście w zależności od wariantu. Ponoć mniejsza wersja pojemnościowa ma kosztować 125 „zielonych” (ok. 475 zł), a większa 150 „zielonych” (ok. 570 zł). Bateria będzie miała pojemność 3200 mAh. Jeśli przecieki okażą się prawdziwe, to w sumie dużo się nie zmieni względem m2 note.

źródło: Meizu przez Gizmochina