LG na MWC 2016 pokazało nie tylko flagowy smartfon, ale też kilka akcesoriów należących do rodziny LG Friends. Obok modułów, które rozszerzają możliwości samego smartfonu pojawiła się kamera 360, a skoro taka kamera to i gogle rozszerzonej rzeczywistości, by nagrany materiał można było oglądać. LG 360 VR trafiły do sprzedaży, więc wiemy ile kosztują. 

Pierwszy raz z LG 360 VR spotkałem się na targach w Barcelonie i akurat mogłem je przetestować na specjalnie przygotowanej kolejce górskiej. „Jechało” się po cztery osoby, każdy siadał wygodnie w fotelu, dostawał swoją sztukę okularów i przez chwilę mógł poczuć się jak na prawdziwym rollercosterze. Fotele dodatkowo ruszały się i wibrowały, co jeszcze bardziej potęgowało odczucia. Okulary nie są duże bo telefon podłączamy przez USB, a nie wsadzamy do środka (jak np. w Gear VR), ale mniejszy rozmiar sprawia, że czasami pojawia się prześwit na dole i zamiast skupiać się na akcji w wirtualnym świecie, widzimy „kątem oka” co się dzieje obok nas.

Na dłuższe testy pewnie przyjdzie jeszcze czas. Ważna informacja jest taka, że LG 360 VR pojawiły się w sklepie B&H i zostały wycenione na 199 dolarów. Trzeba przyznać, że cena jest do zaakceptowania. Gogle potrafią wyświetlać sferyczne zdjęcia i filmy i mają wsparcie dla aplikacji VR z Google Play. Jeszcze nie wiemy ile gogle VR od LG będą kosztowały w Polsce, ale zakładam, że cena nie przekroczy 499 złotych. Oby.

źrodło: B&H przez Android Central