Jak dobrze wiecie, premiera OnePlus 2 miała miejsce pod koniec lipca ubiegłego roku. Tym samym powolutku zbliżamy się do rocznicy obecnego flagowca Chińczyków. A jak już zbliżamy się do niej to do sieci naturalnie muszą przedostać się informacje. I faktycznie pojawiły się dane odnośnie specyfikacji nadchodzącego OnePlus 3.

Wiadomo nie od dziś, że kolejny smartfon od Chińczyków będzie bardzo wydajny, i nie potrzeba do tego plotek, aby się o tym przekonać. Następca obecnego „zabójcy flagowców” został zauważony w benchmarku AnTuTu, dzięki czemu poznaliśmy niektóre parametry techniczne OnePlus 3. Od razu zaznaczę, że są one bardzo dobre, ale na pewno nie przyczynią się do tego, że OnePlus 3 będzie zabójcą tegorocznych flagowców konkurencji. Po prostu na tę chwilę nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Mowa o 5,5-calowym wyświetlaczu w rozdzielczości Full HD i fajnie, że nie będzie to wyższa rozdzielczość, przez co bateria nie będzie mocno obciążona. Skoro mowa o wydajnym urządzeniu, to nie może zabraknąć w nim najnowszego procesora firmy Qualcomm, czyli nic innego jak jednostki Snapdragon 820. Z danych benchmarku wynika, że procesor będzie wspierany przez 4 GB pamięci RAM i grafikę Adreno 530. Takie trio z pewnością zapewni bardzo dobrą wydajność i wpłynie na przyjemniejsze korzystania z urządzenia.

OnePlus-3-AnTuTu

Pozostała specyfikacja objąć ma 32 GB pamięci wbudowanej oraz dwa aparaty, gdzie główny będzie miał rozdzielczość 16 megapikseli, a przedni 8 megapikseli. Systemem operacyjnym w dniu premiery będzie Android 6.0.1 Marshmallow.

Pojawiły się też przypuszczenia, że OnePlus 3 zadebiutuje 7 kwietnia w Pekinie, gdzie Chińczycy mają ponoć zaplanowaną swoją konferencję. Mało prawdopodobne, że będziemy świadkami tak szybkiej premiery OnePlus 3. Na początku wspomniałem, że OnePlus 2 zadebiutował pod koniec lipca, więc oznaczałoby to, że „trójka” pojawiłaby się w tym roku bardzo szybko. Choć z drugiej strony zbliża się premiera HTC 10 i Huawei P9, więc w sumie to może zaważyć, że Chińczycy pokażą OnePlus 3 wcześniej. Za kilkanaście dni wszystko się wyjaśni.

źródło: Gizmochina przez GSMArena