Już się nie mogę doczekać kwietnia. Nie tylko dlatego, że to mój ulubiony miesiąc, bo w drugiej połowie kwietnia mam urodziny, a też z powodu zbliżających się premier kilku świetnie zapowiadających się smartfonów. Wiemy już, że 6. kwietnia zobaczymy Huawei P9, a nieco później swoją premierę ma mieć nowy smartfon od HTC – HTC 10. Dzisiaj właśnie będzie o tym drugim, bo do sieci trafiło całkiem sporo zdjęć, które potwierdzają wygląd smartfonu.

W sumie to nie wiem na co czekam bardziej. Oba zapowiadają się niezwykle interesująco i z pewnością będą mocną konkurencją dla już obecnych na rynku Galaxy S6, LG G5 czy Xiaomi Mi 5. Im bliżej premiery tym więcej wiemy o nowych flagowcach, co zmniejsza efekt zaskoczenia – pisałem już wiele razy co o tym myślę – ale wygląda na to, że ta branża bez przecieków nie może po prostu istnieć. Te najnowsze dotyczą zdjęć HTC 10, które pojawiły się w sieci.

Zdjęć jest całkiem sporo i dokładnie pokazują jak przyszły flagowiec HTC będzie wyglądać. Podobnie jak poprzednie modele, tak też i HTC 10 będzie miał aluminiową obudowę typu unibody, ale można zauważyć, że inżynierowie wreszcie nieco inaczej ją zaprojektowali – inny kształt, bardziej podkreślone szlify na krawędzi czy inne rozmieszczenie elementów. Według mnie jest lepiej, lepiej niż w HTC One M9. Jeśli przyjrzymy się bliżej to na pewno zauważymy, że głośnik powędrował na dolną krawędź, a obok niego znalazło się złącze USB Type C. Widać też inny obiektyw aparatu obok którego jest dioda LED i laserowy czujnik ostrości, a bokach dwie szufladki na karty SIM, co z kolei potwierdza, że do HTC 10 będzie można włożyć kartę pamięci. Po części potwierdza się więc to, o czym wcześniej spekulowano.

Premiera HTC 10 zaplanowana jest na 12 kwietnia.

źródło: TaoBao przez PhoneArena