W końcu nastał ten dzień! Dzień, w którym polscy użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S6 oraz Galaxy S6 edge (wersje niebrandowane) doczekali się upragnionej aktualizacji. Oczywiście do najnowszego oprogramowania od Google, jakim jest Android 6.0.1 Marshmallow.

Samsung w poprzednim, jak i w tym roku kazał bardzo długo czekać użytkownikom serii Galaxy S6 na aktualizację dla swoich flagowców. Wspomnę tylko, że w pierwszej kolejności nowego Androida dostała Korea Południowa, czyli rodzimy rynek producenta. Nie ma w tym nic złego, ale smuci fakt, że Koreańczycy udostępnili nowe oprogramowanie po prawie… dwóch miesiącach (ta w Korei pojawiła się pod koniec stycznia). Czekanie z aktualizacją do premiery Galaxy S7 niewątpliwie nadszarpnęło zaufanie niektórych konsumentów. Niemniej jednak, po kilku, z pewnością długich, miesiącach wyczekiwania na najnowszego Androida przez fanów koreańskiego producenta wreszcie doczekaliśmy się i my Polacy.

Naturalnie, jak to bywa w takich operacjach, Android 6.0.1 Marshmallow jest dostępny w trybie OTA i waży dokładnie 1323,48 MB. Aktualizacja jest przeznczona dla egzemplarzy niebrandowanych, czyli tych zakupionych bezpośrednio w salonach Samsung Brand Store lub partnerskich sieciach z elektroniką. My ze swojej strony zalecamy pobrać nowe oprogramowanie za pomocą Wi-Fi i naładować smartfon przynajmniej do połowy. Tutaj też pamiętajcie, że nie wszyscy dostaną aktualizację w jednym czasie. Tym, którym smartfon jeszcze nie poinformował o dostępności Marshmallowa podpowiadamy, aby wymusić aktualizację ręcznie, a jeśli to nie pomoże to zrestartować urządzenie. A jakby i to nie zadziałało, to pozostaje poczekać kilka godzin lub czsami nawet dni.

Jeśli macie Samsunga Galaxy S6 lub Galaxy S6 edge to dajcie znać, czy pojawiła się już u Was aktualizacja. Dajcie też znać jak oceniacie zmiany.

źródło: Tabletowo