Czego możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach w świecie urządzeń mobilnych? Jeśli kilka tygodni temu braliście udział w naszej ankiecie to już wiecie, z czego będziemy w tym roku dzwonić i na pewno kliknęliście obok swojego faworyta. Rok 2016 już się na dobre rozpoczął i z pewnością przyniesie ze sobą mnóstwo świetnych urządzeń. Ba, już przyniósł, bo kilku producentów pokazało swoje flagowe modele. To samo mogliśmy powiedzieć jakiś rok temu, gdy dopiero wchodziliśmy w 2015 rok. No właśnie, a jakie urządzenie z ubiegłego roku zasługują na wyróżnienie? Które zasługuje na miano tego najlepszego? Niedługo będziemy wszystko wiedzieli, bo startuje „Galaktyka Roku 2015”, w którym wybieramy najlepszy smartfon, tablet, smartwatch i gadżet 2015 roku. To jak, gotowi?

Gdybyśmy chcieli chronologicznie uporządkować cały ubiegły rok, to z pewnością nie byłoby to łatwe zadanie, bo ciekawych premier, a tym samym urządzeń było mnóstwo. W skrócie wyglądało to tak. Rok zaczął się jak zwykle od targów CES 2015 w Las Vegas, gdzie oprócz sporej, komputerowo-telewizyjnej dawki nowości, poznaliśmy kilka smartfonów, tabletów i „ubieralnych” gadżetów. Idąc dalej mamy początek marca i imprezę Mobile World Congress w Barcelonie, gdzie jak wskazuje na to nazwa, można spodziewać się najwięcej urządzeń mobilnych. Przeskakując szybko do września mamy targi IFA w Berlinie, które niejako zamykają rok. Tam nowości nie brakowało i chyba berlińskie targi wygrały z tymi w Barcelonie pod względem ilości ciekawych urządzeń. To o czym wspomniałem przed chwilą można zaliczyć do tych najważniejszych wydarzeń w świecie elektroniki użytkowej, ale w tak zwanym międzyczasie byliśmy świadkami też innych konferencji i premier, których nie łatwo jest się teraz doliczyć. Jednym zdaniem, działo się i z pewnością 2015 można uznać za bardzo udany rok dla branży.

Jak zagłosować?

Postanowiliśmy wybrać najlepsze urządzenia zeszłego roku w kilku najpopularniejszych kategoriach i oczywiście z Waszą pomocą. Dlatego też zaczynamy głosowanie na „Galaktykę Roku 2015”.

W jaki sposób można oddać głos na swojego faworyta? Zasady są proste. Na kolejnych stronach tego wpisu znajdziecie ankiety, które dotyczą konkretnej kategorii produktów – smartfonów, tabletów, smartwatchy i gadżetów. Można zagłosować tylko na jedno urządzenie z każdej kategorii dziennie, czyli na jeden wybrany smartfon, jeden tablet i tak dalej. Między poszczególnymi stronami możecie przełączać się za pomocą przycisków, które widzicie niżej lub tradycyjnie, klikając na numer strony. Nie sugerujcie się kolejnością urządzeń, wszystkie są poukładane alfabetycznie.

Smartfony Tablety Smartwatche Gadżety

Kiedy wyniki?

Głosowanie trwa około dwa tygodnie, do 15 kwietnia 2016 roku. Wyniki, a tym samym urządzenia, które zasłużyły według Was na „Galaktykę Roku 2015” zostaną opublikowane w ciągu kilku dni od zakończenia głosowania. Zwycięzcą zostanie jedno urządzenie z każdej kategorii, które zdobędzie największą ilość głosów od czytelników, ale postanowiliśmy przyznać też wyróżnienia w postaci „Wyboru redakcji”.