Jesteśmy już po dwóch kwietniowych konferencjach, na których poznaliśmy Huawei P9 i P9 Plus oraz Meizu M3 Note. Teraz cały mobilny świat z niecierpliwością wyczekuje kolejnego wydarzenia, na którym poznamy najnowszy smartfon Tajwańczyków. Już jutro odbędzie się premiera flagowego smartfona od HTC, czyli HTC 10. Tymczasem do sieci wyciekło oficjalne wideo prezentujące nadchodzące urządzenie tajwańskiego producenta.

Tak naprawdę dokładny wygląd poznaliśmy kilka dni temu i film tylko go potwierdza, tak więc nie powinnyśmy być zaskoczeni. Osoby, które jeszcze nie widziały zdjęć z HTC 10 w roli głównej muszą je koniecznie zobaczyć, no chyba, że nie chcą sobie zepsuć jutrzejszej premiery, wtedy odradzamy. Wróćmy jednak do wideo, które wyciekło jeden dzień przed premierą. Przypadek? Nie sądzę. Ponoć jest to oficjalny filmik i w sumie na taki wygląda, ponieważ są odkryte już wszystkie szczegóły nadchodzącego HTC 10.

Wideo potwierdza, że HTC 10 będzie miał aluminiową obudowę typu unibody i w końcu będzie nieco inaczej wyglądał od poprzedników. Fajnie, że tajwański producent odświeży trochę wygląd „dziesiątki”, z pewnością będzie to miła odskocznia od znanego już wszystkim designu. Charakterystycznym dla HTC 10 będą bardziej wyakcentowane szlify na krawędzi, które powinny przyczynić się do lepszego trzymania samego smartfonu oraz nieco inne rozmieszczenie poszczególnych elementów. Wraz z nową generacją pojawi się fizyczny przycisk Home, w którym znajdziemy najpewniej skaner linii papilarnych. Pamiętajmy jednak, że głównym elementem wyróżniający HTC 10 ma być aparat fotograficzny. Oby tutaj nie było wtopy.

Już podsumowując, to możemy być pewni, że HTC 10 będzie jednym z lepiej wykonanych i jednym z najwydajniejszych smartfonów na rynku. Sam tył urządzenia prezentuje się na zdjęciach i filmie bardzo fajnie, czego o froncie powiedzieć nie mogę. Przód HTC 10 bardziej mnie odpycha niż zachęca. Premiera HTC 10 już jutro, więc wszystko się wtedy potwierdzi.

źródło: reddit przez PhoneArena