Jak pewnie wiecie w tym roku Samsung planuje zaprezentować nieco szybciej Galaxy Note 6. Tak twierdzą niektóre plotki, które sugerują, że premiera kolejnej generacji Galaxy Note odbyć się ma już w lipcu, a więc o miesiąc wcześniej niż było to w przypadku Galaxy Note 5. A skoro smartfon ten ma zadebiutować wcześniej, to naturalnie szybciej pojawią się bardziej szczegółowe przecieki. I tak rzeczywiście się stało.

Z najnowszych informacji na temat Samsunga Galaxy Note 6 dowiadujemy się, że Koreańczycy zamierzają wyposażyć swojego flagowca w 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 823 od firmy Qualcomm. Jednostka ta będzie wspierać 64-bitowe przetwarzanie i będzie miała taktowanie zegara do 2,6 GHz, natomiast wsparcie od strony graficznej zapewni Adreno 530. Możemy być pewni, że koreański producent nie zapomni o własnym układzie Exynos 8890, czyli standardowo będą dwie wersje, zależne od rynku.

To samo źródło donosi, że Galaxy Note 6 będzie miał aż 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Przypomnę tylko, że te same źródło mówiło niedawno o 6 GB RAM, więc coś tutaj się nie zgadza. Niemniej jednak, jeśli to wszystko okaże się prawdą, i nie patrzeć, czy będzie to 6, czy 8 GB RAM, to szykuje się naprawdę mocny smartfon. Choć ja bardziej skłaniam się ku 6 GB RAM. Powód jest prosty. Po co pakować od razu 8 GB, skoro można 6, które i tak będzie większe od tych 4 GB w Galaxy Note 5. Bardziej logicznym posunięciem będzie, jeśli Samsung zostawi te 8 GB RAM dla na przykład Galaxy Note 7. Wtedy marketingowo będzie to lepszym rozwiązaniem.

fot. HQ_Vision
fot. HQ_Vision

 

Z innych ciekawych plotek dowiadujemy się, że Galaxy Note 6 będzie miał certyfikat IP68, a więc będzie odporny na wodę i pył. To jest raczej wielce prawdopodobne, że taką cechę będzie posiadał nadchodzący smartfon z serii Galaxy Note, ponieważ Galaxy S7 i S7 edge, mimo obudowy premium w postaci szkła i metalu, jest wodoodporny. Oprócz tego plotki twierdzą, że smartfon dostanie skaner tęczówki oka. Ja akurat w to nie wierzę. Ta funkcja miała pojawić się już w Galaxy Note 4, tymczasem mamy już piątą generację.

Wszystkie te informacje to na razie tylko spekulacje, niepotwierdzone dane, więc należy podchodzić do nich z dystansem. Niemniej jednak nakierowują one nas, w jakim kierunku powinniśmy patrzeć na Samsunga Galaxy Note 6. Są też głosy, że w tym roku seria Galaxy Note wróci do Europy. Ktoś z Was czeka na ten smartfon?

źródło HQ_VisionGalaxyClub przez SamMobile (1), (2)