Nie minął jeszcze rok, kiedy to oficjalnie zaprezentowano tablety Galaxy S2, a mimo to Samsung zdecydował się już na odświeżenie swoich topowych tabletów. Podczas tego zabiegu koreański producent zdecydował się na wpakowanie procesora od konkurencji, a dokładnie od firmy Qualcomm. Tym samym mamy nowe wersje tabletów Galaxy Tab S2 na ten rok.

Odświeżenie Samsunga Galaxy Tab S2 8.0 i Galaxy Tab S2 9.7, mimo, że od kilku miesięcy mówiono o debiucie tabletów Galaxy Tab S3, które miały mieć takie same proporcje ekranu, nie powinno być zaskoczeniem, ponieważ spodziewano się też wersji ulepszonych. Wygląda więc na to, że nie ma co liczyć na trzecią odsłonę Galaxy Tab S w najbliższej przyszłości i pozostaje nam cieszyć się nowymi, odświeżonymi tabletami Galaxy Tab S2.

Główną zmianą w nowych wersjach tabletów Galaxy Tab S2 jest zastosowanie 8-rdzeniowego procesora Snapdragon 652, który zastąpił autorską jednostkę Exynos 5433. Procesor od konkurencji cechuje się nieco lepszą wydajnością w porównaniu do jednostki od Samsunga, ale w codziennym użytkowaniu nie będzie to widoczne. Dlatego nie ma sensu wymiany na nowszy model, skoro zmieniono tylko procesor, który jest lekko wydajniejszy. W ogóle nie rozumiem takiej polityki.

Reszta specyfikacji w obydwu przypadkach nie uległa zmianom i dalej mamy 8 i 9,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Zmian nie doczekały się także aparaty, czyli dalej jest to 8-megapikselowy aparat z tyłu i 2,1-megapikselowy aparat z przodu.

Ostatnio Samsung zaniedbał aktualizację swoich flagowych urządzeń do Androida 6.0 Marshmallow i dopiero od niedawna takowa jest dostępna i to nie dla wszystkich modeli. Na szczęście w raz z odświeżeniem serii Galaxy Tab S2 przyszli konsumenci nie będą mieli takiego problemu, ponieważ po wyjęciu z pudełka tablety będą miały Androida 6.0.1 Marshmallow.

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 w wersji z WiFi jest już w sprzedaży w cenie 449 euro (około 1925 zł). Ten sam tablet, ale w wersji LTE kosztuje już 549 euro (około 2355 zł). Jeśli chodzi o mniejszy model z 8-calowym ekranem, to jest on dostępny w tej chwili tylko w wersji LTE za 479 euro (około 2055 zł).

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem któregoś z tabletów to zachęcam do zapoznania się z naszymi recenzjami Galaxy Tab S2 8.0 i Galaxy Tab S2 9.7.

źródło: cybersport (1), (2), (3) przez PhoneArena