Jeśli ktoś kiedyś powiedział, że technologia potrafi zaskakiwać, to miał stuprocentową rację. Cały czas słyszymy tylko o nowych smartfonach, tabletach czy komputerach, a co powiecie na inteligentne urządzenie do… gotowania ryżu? Ja wiem, że taki sprzęt istnieje i można go spotkać chociażby w chińskich restaruacjach, ale sytuacja nabiera zupełnie innego znaczenia, gdy dowiadujemy się, kto jest producentem tego sprzętu. 

Tak, dobrze przeczytaliście i to nie jest pierwszy kwietnia. Xiaomi, czyli chińska firma, która dała się poznać od strony świetnych urządzeń mobilnych – w końcu Xiaomi Mi 5 to jeden z lepszych smartfonów tego roku – postanowiła kolejny raz dać o sobie znać. Tym razem jednak nie jest to nowy smartfon czy tablet, a urządzenie, które przyda się w kuchni. Xiaomi Rice Cooker – urządzenie do przygotowywania ryżu, które (a jakże!) możemy kontrolować za pomocą smartfonu i specjalnej aplikacji. Urządzenie ma niewielkie wymiary, potrafi rozpoznać rodzaj ryżu i przyrządzić go tak, by zawsze był idealny. Ale mimo tego, ze nazwa jednoznacznie wskazuje do czego służy nowy sprzęt od Xiaomi, to możemy go też wykorzystać np. do przygotowania makaronu czy ugotowania zupy.

Xiaomi Rice Cooker / fot. Gearbest
Xiaomi Rice Cooker / fot. Gearbest

 

To kolejne urządzenie, które rozszerza domowy ekosystem Xiaomi. Warto przypomnieć, że Chińczycy mają już w swojej ofercie oczyszczacz powietrza, filtr do wody, lampkę nocną zmieniającą kolory, wagę łazienkową na Bluetooth czy nawet sportowe buty do biegania, które można połączyć ze smartfonem. No a teraz do tego wszystkiego dochodzi jeszcze urządzenie do gotowania ryżu. Hah, z którym innym producentem smartfonów możecie ugotować ryż, no z którym? 🙂

Dziwi mnie jednak fakt, że za takie urządzenie i w dodatku od Xiaomi trzeba sporo zapłacić, dokładniej pisząc prawie 230 dolarów.

źrodło: Gearbest