Przez trochę ponad dwa tygodnie trwały wybory Galaktyki Roku 2015, gdzie głosowaliśmy na najlepsze urządzenia 2015 roku w czterech kategoriach. Głównym zadaniem było wskazanie smartfonu, tabletu, smartwatcha i gadżetu, który według Was zasłużył na miano tego najlepszego w ubiegłym roku. Głosowanie już kilka dni temu się zakończyło, więc najwyższy czas, by podać wyniki. Po tytule i zdjęciu już widzicie kto wygrał, ale warto zerknąć na szczegóły, bo nie obyło się bez niespodzianek. 

W pierwszej Galaktyce Roku 2015 było ponad 60 urządzeń, na które mogliście oddać swój głos. I właśnie ten głos jest najważniejszy, bo to Wy – Czytelnicy wybieraliście najciekawsze urządzenia 2015 roku, a nie jakiś automat czy przelew od dużej korporacji. Już teraz możemy napisać, że na jednej edycji się nie zakończy i już powoli zbieramy kandydatów do kolejnej. Zanim jednak to nastąpi, przyjrzyjmy się bliżej wynikom z aktualnego głosowania. Jest grafika z czterema najlepszymi urządzeniami 2015 roku – smartfonem Samsung Galaxy S6 edge+, tabletem Microsoft Surface 4 Pro, smartwatchem Samsung Gear S2 Classic i gadżetem w postaci gogli Samsung Gear VR.

galaktyka-roku-2015-wyniki-grafika

Przygotowaliśmy też kilka wykresów, które przedstawiają bardziej szczegółowe wyniki. Widać tam nie tylko te urządzenia, które wygrały, ale też te, które zajęły miejsce w tak zwanej „pierwszej trójce” i na pozostałych miejscach. Trzeba jednak zaznaczyć, że uwzględniliśmy tylko te urządzenia, które dostały chociaż jeden głos, a te, które nie miały w ogóle głosów nie zostały wyszczególnione na wykresach.

Na koniec postanowiliśmy też wręczyć wyróżnienie od redakcji dla kilku urządzeń, które według nas charakteryzują się czymś szczególnym. I tak, wybraliśmy po jednym urządzeniu z każdej kategorii i daliśmy wyróżnienie. A za co, zobaczcie sami poniżej.

galaktyka-roku-2015-wyroznienie-alcatel-watch

galaktyka-roku-2015-wyroznienie-honor-7

galaktyka-roku-2015-wyroznienie-ppx4010

galaktyka-roku-2015-wyroznienie-xiaomi-mi-pad-2