Pamiętacie jak  niecałe dwa tygodnie temu pisałem o planowanej sklepowej premierze smartfonów Cubot w Polsce? Ten dzień właśnie nastał i dobrze, że nie musieliśmy długo czekać. Dobrze, bo smartfony są trzy, zapowiadają się bardzo ciekawie, mają atrakcyjne ceny i co ważne, można je kupić z całkiem pojemnym powerbankiem w zestawie za złotówkę. 

Jeszcze dwa tygodnie temu, gdy pojawił się nowy katalog promocyjny sklepu Sferis przy każdym ze smartfonów Cubot była informacja o premierze, która miała odbyć się „wkrótce”. Teraz dowiadujemy się, że smartfony już są dostępne w ofercie sklepu, więc można smiało wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Jak wspomniałem, są trzy modele od 399 do 699 złotych, a każdy z nich ma coś czym się na pewno wyróżnia. W przypadku chociażby Cubot H2 czy Cubot Note S jest to bardzo pojemna bateria, odpowiednio 5000 mAh z szybkim ładowaniem i 4150 mAh czy zaledwie 6,2 mm grubości jaką charakteryzuje się obudowa w Cubot X17.

Cubot X17 / fot. Cubot
Cubot X17 / fot. Cubot

 

Co ciekawe, aktualnie do każdego smartfonu jest dorzucany zewnętrzny bank energii z firmy Romoss o całkiem zadowalającej pojemności 5200 mAh. Cena samego powerbanku to obecnie 49 złotych, więc pięć dyszek zawsze zostaje w kieszeni. Powerbank waży 120 gramów, ma 2 A na wyjściu i posiada funkcję latarki. W przypadku modelu Note S starczy na prawie dwa pełne ładowania.

Więcej o nowych smartfonach Cubot możecie dowiedzieć się z osobnego wpisu.

na zdjęciu głównym: Cubot Note S
źródło: Sferis