Od zawsze uważałem, że najbardziej wszechstronnym i funkcjonalnym smartfonem Samsunga był Galaxy Note. Nie flagowy Galaxy S, a prezentowany kilka miesięcy później tabletofon, który zazwyczaj miał jeszcze lepszą specyfikację, więcej nowości w oprogramowaniu i oczywiście rysik S Pen. Używałem wszystkich generacji aż do piątej, która ominęła Polskę. Patrząc jednak na informacje związane z Galaxy Note 6 coraz bardziej się na niego ślinię.

Nic dziwnego, że plotki, spekulacje i mniej lub bardziej trafne informacje o Samsungu Galaxy Note 6 pojawiają się jak grzyby po obfitym deszczu. Im bliżej premiery, tym zarys tego urządzenia coraz bardziej rzuca nam się przed oczy. Wszystko potęguje też fakt, że przyszłego Galaxy Note’a wcale nie musimy zobaczyć na wrześniowych targach IFA w Berlinie, bo jego premiera może odbyć się wcześniej, podobnie jak to miało miejsce w przypadku piątej generacji. Kiedy by się jednak ten smartfon nie pojawił i tak wzbudzi spore emocje.

Wiemy już, że Galaxy Note 6 będzie posiadał ten sam układ Exynos 8890, który ma Galaxy S7 czy Galaxy S7 edge, ale ma pojawić się też wariant ze Snapdragonem 823. Mówi się, że urządzenie dostanie więcej, bo6 GB RAM, więc wiele wskazuje na to, że następca Galaxy Note 5 będzie pierwszym smartfonem Samsunga z tak dużą pamięcią operacyjną. Najnowsze nieoficjalnie informacje rzucają nowe światło na dwie rzeczy – pamięć wewnętrzną i baterię. Według nich w Galaxy Note 6 możemy znaleźć aż 256 GB pamięci wewnętrznej, co zapewne dotyczy najdroższej wersji, a bateria ma mieć pojemność 4200 mAh, więc sporo więcej niż aktualna generacja. Zapytacie po co tak dużo gigabajtów? Odpowiedź jest prosta. Note 6 na pewno będzie nagrywał filmy w 4K przy 30 klatkach na sekundę, gdzie minuta takiego materiału potrafi ważyć nawet kilkaset megabajtów. Ponadto, pamięć wewnętrzna jest też znacznie szybsza niż ta w postaci nośnika microSD, więc nowy Note może śmiało służyć jako zewnętrzny dysk na dane. No i ostatnie – USB Type C, prawdopodobnie ze wsparciem dla standardu USB 3.1, gdzie maksymalna prędkość sięga nawet 10 Gbit/s. Wszystko zdaje się łączyć w ładną całość, prawda?

Glaaxy Note 6 / fot. GizmoChina
Glaaxy Note 6 / fot. GizmoChina

 

Data premiery Samsunga Galaxy Note 6 nie jest oczywiście jeszcze znana, ale nie jest wykluczone to, że zobaczymy go już w drugiej połowie wakacji.

źródło: GizmoChina