Do tej pory największa karta pamięci jaką widziałem była od Sandiska o pojemności 200 GB, dołączana w trakcie przedsprzedaży do smartfonu LG V10. Smartfon nagrywał w 4K i miał bardzo rozbudowany tryb manualny wideo, więc dodatkowa przestrzeń była wręcz wskazana. Samsung też może się pochwalić bardzo pojemną kartą, bo właśnie taką pokazał. Jest bardzo szybka i ma aż 256 GB!

Ok, a jaką kartę pamięci macie Wy w swoim smartfonie? W ogóle używacie karty pamięci czy w zupełności wystarcza Wam miejsce, które jest w samym urządzeniu? Ja mimo tego, że nie mam jakoś dużo danych to wolę mieć kartę w smartfonie, na której trzymam przeważnie filmy i zdjęcia z aparatu. Zawsze to łatwiej potem je przenieść, jeśli zmieniamy smartfon, a w tej branży dzieje się to bardzo często.

Karta, którą teraz pokazał Samsung to największy tego typu nośnik w swoim segmencie i największy jaki pojawił się w ofercie tego producenta. Nowa kart jest oparta na pamięci V-NAND i najważniejsze jest to, że zapewnia prędkość odczytu i zapisu danych na poziomie 95 MB/s i 90 MB/s. Takie parametry spokojnie pozwolą na nagrywanie i przechowywanie filmów w rozdzielczości 4K i filmów w 360 stopniach. 256 GB pozwoli na przechowanie 12 godzin nagrania wideo w 4K i około 33 godzin w Full HD.

Karta microSD EVO Plus 256 GB jest odporna na wodę, temperaturę, promienie X i pole magnetyczne, więc nasze dane są naprawdę bezpieczne. Pojawi się w sprzedaży w czerwcu w cenie 249,99 dolarów i będzie dostępna w ponad 50 krajach, zapewne także w Polsce.

źródło: Samsung