Choć zdarza się to bardzo rzadko, zawsze, gdy widzę przecieki w formie kartki z notatkami, napisanej gdzieś ukradkiem na kolanie, to zawsze mam lekki uśmiech na twarzy. Trzeba przyznać, że Samsung w ostatnim czasie pokazał kilka nowych urządzeń, ale też kilka ciekawych jest jeszcze przed nami. Tym razem sprawa dotyczy dwóch smartfonów Samsunga z nowej serii Galaxy C, gdzie o jednym już jakiś czas temu pisałem. Pojawiły się nowe informacje o Samsungu Galaxy C5 i Galaxy C7 i zapowiadają, że będą to całkiem mocne smartfony.

Zacznijmy od tego, że znowu pojawia się wątek 4-gigabajtowej pamięci RAM w smartfonach, które nie należą do topowej półki. Do tej pory taką ilość pamięci operacyjnej miał chociażby ubiegłoroczny Galaxy S6 edge+ czy dwa najnowsze smartfony z tego roku jak Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Wszystkie z tej najwyższej klasy. Myślałem, że nowa seria Samsunga będzie brzydko mówiąc czymś w rodzaju „wypełniacza” między serią Galaxy J, a Galaxy A, ale okazuje się, że może być zupełnie inaczej. Smartfony Galaxy C mogą być tuż pod flagowcami.

Jeśli w ostatnich dniach zaglądaliście na galaktycznego, to na pewno przed oczy rzucił Wam się wpis z pierwszymi zdjęciami Samsunga Galaxy C5, który wyglądał na nich tak, jakby był złożony przynajmniej z dwóch innych smartfonów. Jednak wygląd to jedno, a specyfikacja to drugie. Dzisiejsze przecieki skupiają się na tej drugiej kwestii i wskazują 4 GB pamieci RAM, zarówno w Galaxy C5 jak i Galaxy C7. Mówi się też, że oba smartfony będą miały ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 617, ekran o przekątnej 5,2 cala (Galaxy C5) i 5,7 cala (Galaxy C7) z obrazem wyświetlanym w rozdzielczości Full HD. Różnica będzie też w bateriach – mniejszy ma mieć 2600 mAh, a większy 3300 mAh, ukryte w całkiem smukłej obudowie wykonanej w całości z aluminium. Nowa seria pozytywnie zaskoczy też aparatami, gdzie główny będzie miał 16-megapikselową matrycę i f/1.9, a ten z przodu 8 megapikseli, zapewne z taką samą przysłoną.

Specyfikacja Galaxy C5 i Galaxy C7 / fot. mydrivers
Specyfikacja Galaxy C5 i Galaxy C7 / fot. mydrivers

 

Ciekawostką jest informacja, że nowe smartfony mają zostać wyposażone w technologię Ultra High Sound Quality (UHQA), która została wprowadzona razem ze słuchawkami Level On Wireless Pro. Nie wiadomo kiedy premiera, ale patrząc na ilość informacji, które trafiają do sieci, można zakładać, że już niedługo.

źródło głównego zdjęcia: Weibo
źródło: mydrivers przez PhoneArena