Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Xiaomi Mi Band stała się najpopularniejszą opaską fitness, a nawet jeśli ktoś myśli inaczej, to na pewno jedną z najtańszych. Po sukcesie pierwszej generacji przyszedł czas na Mi Band Pulse, która raz, że nie miała jakoś dawno premiery, a dwa, jej charakterystycznym elementem był wbudowany pulsometr. Teraz przyszedł czas na jeszcze większe zmiany, bo w Xiaomi Mi Band 2 pojawił się wyświetlacz.

Może wyświetlacz to trochę za dużo powiedzianie. To prosty, niewielki 0,42-calowy ekran OLED, który ma pokazywać godzinę, ale też podstawowe informacje o krokach,  pokonanym dystansie czy wynikach pomiaru pulsu (o powiadomieniach jak na razie nic nie wiadomo). Co ciekawe, o ekranie w opasce od Xiaomi mówiło się już wcześniej, nawet jeszcze przed premierą wersji Mi Band z pulsometrem, kiedy do sieci trafiły (jak się później okazało fałszywe) informacje o nowej opasce Xiaomi. Ekran nie będzie dotykowy, a do przełączania na nim danych będziemy używać okrągłego przycisku. Tym samym zniknęły też charakterystyczne diody z obudowy.

Xiaomi Mi Band 2 to też delikatne zmiany w wyglądzie, co jest związne bezpośrednio z pojawieniem się ekranu. Obudowa od zewnątrz jest płaska, ma czarny kolor i błyszczącą powierzchnię – co można wywnioskować ze zdjęć. Mam nadzieję tylko, że z tego powodu nie będzie się rysować. Nadal zostaje w miarę smukły wygląd i niemal identyczny pasek jak wcześniej, wykonany z hipoalergicznego materiału TPU. Xiaomi Mi Band 2 podobnie jak wersja Pulse w nowej opasce będzie też pulsometr.

Xiaomi Mi Band 2 / fot. Xiaomi
Xiaomi Mi Band 2 / fot. Xiaomi

 

Jak informuje Xiaomi, w nowej opasce poprawiono algorytm działania krokomierza, co jest bardzo dobrą informacją, bo poprzednie nie zawsze dokładnie liczyły naszą aktywność. Pojawił się też udoskonalony akcelerometr ADI, który podobno lepiej rozpoznaje położenie opaski, a tym samym lepiej zbiera wszystkie dane. Mi Band 2 jest odporny na wodę i kurz, bo spełnia normę IP67, a ze smartfonem łączy się przez Bluetooth 4.0 LE. Bateria przez zastosowany ekran będzie trzymała nieco krócej, ale o i tak około 20 dni to rewelacyjny wynik.

Xiaomi Mi Band 2 na lokalnym rynku ma cenę 149 juanów, czyli około 22-23 dolarów. Trzeba jednak przygotować się na to, że wersja międzynarodowa będzie trochę droższa, tak jak to miało miejsce z poprzednim Mi Band’em. Jakaby nie była, trzeba zamówić i sprawdzić jak sprawdza się w rzeczywistości. Też to planujecie?

źródło: Xiaomi przez PhoneArena