Alcatel jako jeden z pierwszych producentów pokazał swoje nowe smartfony na targach MWC w Barcelonie. Byłem wtedy pod ogromnym wrażeniem, bo cała seria przeszła sporą metamorfozę, poczynając od samego logo, po wygląd i specyfikację czy opakowanie. Potem tylko zastanawiałem się, kiedy smartfony pojawią się w sprzedaży, no bo pokazano je w lutym, a mamy… czerwiec. Ale w końcu są dobre wieści i konkretniejsze informacje o dacie premiery i cenach w Polsce. 

Na Alcatela Idol 4 i jego większego, nieco lepszego kolegę Alcatela Idol 4S trzeba było długo czekać, ale dobrze, że w końcu „coś się ruszyło”. Szczerze, to kilka dni temu tak myślałem, czy Alcatel przypadkiem nie zapomniał o swoich nowych smartfonach i kiedy wprowadzi je do sprzedaży. Jak widać, myśli chyba były prorocze, bo w końcu dowiedzieliśmy się kiedy nowe Alcatele pojawią się na naszym rynku i co ciekawe, ile będą kosztować. A to wszystko dzięki Kasi z zaprzyjaźnionego Tabletowo.

Oficjalna prezentacja smartfonów na polskim rynku ma odbyć się w ostatnim tygodniu czerwca, a do sprzedaży trafią trochę później, mówi się o początku lipca. Pewnie wszystkich interesują ceny, mnie też, ale jak się okazuje są całkiem znośne. Alcatel Idol 4, czyli ten z 5,2-calowym ekranem Full HD, Snapdragonem 617 i 3 GB RAM został wyceniony na 1249 złotych. Może więc być ciekawą alternatywą dla Huawei P9 Lite czy Samsunga Galaxy A5 (2016). Z kolei za 1999 złotych otrzymamy Alcatela Idol 4S z większym, bo 5,5-calowym ekranem QHD, mocniejszym Snapdragonem 652 i 3 GB RAM.

Alcatel Idol 4 i gogle VR / fot. Alcatel
Alcatel Idol 4 i gogle VR / fot. Alcatel

 

Warto wspomnieć, że obydwa smartfony będą miały LTE i wsparcie dla trybu dual SIM. Najlepszy jest jednak zestaw sprzedażowy. Potwierdzają się informacje z premiery, gdzie za pudełko będą robiły gogle VR, a w środku ze smartfonem znajdziemy też słuchawki JBL. Powinno to wyglądać tak jak na zdjęciu na samej górze.

Więcej informacji o nowych smartfonach od Alcatela możecie znaleźć w relacji z ich światowej premiery w Barcelonie.

źródło: Tabletowo