Urządzenia z serii Nexus to referencyjne urządzenia z Androidem. Flagowe podzespoły oraz czysty Android, najszybciej i prosto od Google, to cechy, które przyciągają do tych telefonów wielu klientów. Za poprzednie modele odpowiadał HTC, Samsung oraz LG. Rok 2015 przyniósł nam Nexusa 5X Motoroli oraz model Huawei Nexus 6P i wygląda na to, że ten drugi znów dostanie swój udział.

Charlene Munilall, jeden z menadżerów firmy Huawei, w czasie wypowiedzi w lokalnych mediach powiedział: „Tak przy okazji, w tym roku znów robimy Nexusa„. Niestety, to nie takie proste. Już jakiś czas temu na świat ujrzały plotki, mówiące o tym, że HTC w tym roku wyprodukuje dwa smartfony spod szyldu Nexus – 5-calowy model T-50 i 5,5-calowy model T55. Wszystko wyglądało na to, że to już wszystko z tej serii w tym roku. Dwa smartfony nie są dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ spodziewaliśmy się, że Google powtórzy praktykę z ubiegłego roku – dwa smartfony w danym roku, z czego jeden jest urządzeniem high-end, ale trzy?

Huawei Nexus 6P
Huawei Nexus 6P / fot. PhoneArena.com

Dany fragment wypowiedzi Charlene Munillala dotyczył modelu 6P i jego importu do krajów południowej Afryki, w których smartfon nie jest jeszcze dostępny. Trudno więc powiedzieć, czy wspomniane zdanie zostało wyrwane z kontekstu, rok 2016 przyniesie nam trzy Nexusy, plotki o HTC są nieprawdziwe, czy może menadżer miał na myśli produkcję Nexusa na rok 2017. Poniżej zamieszczam fragment oryginalnej wypowiedzi, abyście mogli sami to określić.

„The Nexus product is a very niche product… the techies love it but there’s a very small number of people that buy it. Hence Cellucity only brought 300… into the country…The operators generally don’t take up the Nexus device. That said, the distributors, our open market, do bring in the device, that’s how Cellucity got it… and that will still be the same this year. We’re doing the Nexus again this year, by the way”

A Wy? Chcielibyście, żeby Huawei zrobił kolejny smartfon dla Google?

Źródło: PhoneArena