Skoro wrzesień to targi IFA, a skoro targi IFA to premiera kolejnej generacji Samsunga Galaxy Note. Tak było. Było, bo w ubiegłym roku Samsung postanowił pokazać Galaxy Note 5 znacznie wcześniej niż zazwyczaj. Okazuje się, że w tym roku będzie podobnie i Galaxy Note 7 (tak 7, bo Samsung podobno pominie jedną iterację tego modelu) zobaczymy w sierpniu.

Nie twierdzę, że targi IFA w Berlinie bez kolejnego Galaxy Note już nie są takie same, bo jest masa innych, nowych urządzeń, ale niewątpliwie jest jakoś inaczej. Zawsze jechało się z myślą, że to właśnie tam po raz pierwszy na gali Unpacked zobaczy się nowego Note’a. W tym roku jednak pierwszeństwo będą mieli Ci, którzy wybiorą się na konferencję do Nowego Jorku, bo to właśnie tam (według informacji na powyższej grafice) ma zostać oficjalnie zaprezentowany Samsung Galaxy Note 7. Jeśli informacje okażą się prawdziwe – a wiele wskazuje na to, że tak – to premiera odbędzie się 2 sierpnia o godzinie 11:00 czasu lokalnego (o 17:00 polskiego czasu) w Alice Tully Hall w Lincoln Center.

Po słowach „The next edge is just around the corner” można też się domyśleć, że Galaxy Note 7 będzie miał zakrzywiony ekran lub będzie też wersja z takim ekranem. Do tej pory wiemy, że urządzenie może mieć 5,8-calowy wyświetlacz Super AMOLED, procesor Snapdragon 823, aż 6 GB pamięci RAM, 12-megapikselowy aparat z przysłoną f/1.7, baterię o pojemności 4000 mAh i USB Type C.

źródło: SamMobile