Amazon to jeden z najpopularniejszych i największych sklepów internetowych na świecie. W Polsce już od bardzo dawna korzystamy z Allegro, eBay czy nawet od jakiegoś czasu Aliexpress, ale to Amazon jest jednym z najlepiej rozwiniętych serwisów, dotychczas dla nas nieosiągalnym. Oczywiście, możliwa była wysyłka do Polski, jednak wysoki koszt wysyłki przy niektórych przedmiotach po prostu odstraszał. Teraz wszystko się zmienia i Polacy też mogą już sprzedawać produkty za pośrednictwem Amazona.

Plotki o Amazonie w Polsce krążą od dłuższego czasu. Jakiś czas temu wielu dziennikarzy zwiedzało ich magazyn w Polsce, a w marcu tego roku powstał nawet profil na twitterze @AmazonPolska, ale aż do dziś nie wydarzyło się tam nic rewolucyjnego. Kilkanaście godzin temu, na wspomnianym profilu pojawił się jednak tekst, który sporo zmienia.

Wpis sam w sobie był nieco zaskakujący i tak naprawdę nic nie zapowiadało, że tak dużo zmieni. A jednak, bo okazało się, że wiadomość dotyczy również Polski. Co prawda, Amazon nie posiada jeszcze polskiej domeny i wszystko odbywa się za pośrednictwem adresu .co.uk, ale to już prawdziwy krok milowy, bo warto zaznaczyć, że strona jest dostępna w języku polskim. Oznacza to nie tylko to, że Polacy mogą sprzedawać tam swoje produkty, ale sama strona stanie się prawdopodobnie nieco bardziej przyjazna Polakom. Mam tutaj na myśli przede wszystkim dostępne sposoby płatności (być może kiedyś otrzymamy dostęp do przelewy24 tak jak na chińskim Aliexpress?) czy nawet potencjalnie niższy koszt wysyłki. Ale najważniejsze jest to, że mamy oficjalny dostęp do produktów brandowanych przez Amazon. Czytnik Kindle jest wprawdzie dostępny w większości sklepów w Polsce, ale smartfonu Fire Phone nie sposób było otrzymać w oficjalnej dystrybucji bez płacenia za drogą przesyłkę między państwami.

Firma cały czas się rozwija, więc możemy się spodziewać, że w przyszłości Amazon będzie w pełni dostępny w Polsce, razem z polską domeną. Mam nadzieję, że powyższe zmiany to dopiero początek.

źródło: Amazon Polska (Twitter)