amazon-polska-twitter

Amazon oficjalnie debiutuje w Polsce!

Amazon to jeden z najpopularniejszych i największych sklepów internetowych na świecie. W Polsce już od bardzo dawna korzystamy z Allegro, eBay czy nawet od jakiegoś czasu Aliexpress, ale to Amazon jest jednym z najlepiej rozwiniętych serwisów, dotychczas dla nas nieosiągalnym. Oczywiście, możliwa była wysyłka do Polski, jednak wysoki koszt wysyłki przy niektórych przedmiotach po prostu odstraszał. Teraz wszystko się zmienia i Polacy też mogą już sprzedawać produkty za pośrednictwem Amazona.

Plotki o Amazonie w Polsce krążą od dłuższego czasu. Jakiś czas temu wielu dziennikarzy zwiedzało ich magazyn w Polsce, a w marcu tego roku powstał nawet profil na twitterze @AmazonPolska, ale aż do dziś nie wydarzyło się tam nic rewolucyjnego. Kilkanaście godzin temu, na wspomnianym profilu pojawił się jednak tekst, który sporo zmienia.

Wpis sam w sobie był nieco zaskakujący i tak naprawdę nic nie zapowiadało, że tak dużo zmieni. A jednak, bo okazało się, że wiadomość dotyczy również Polski. Co prawda, Amazon nie posiada jeszcze polskiej domeny i wszystko odbywa się za pośrednictwem adresu .co.uk, ale to już prawdziwy krok milowy, bo warto zaznaczyć, że strona jest dostępna w języku polskim. Oznacza to nie tylko to, że Polacy mogą sprzedawać tam swoje produkty, ale sama strona stanie się prawdopodobnie nieco bardziej przyjazna Polakom. Mam tutaj na myśli przede wszystkim dostępne sposoby płatności (być może kiedyś otrzymamy dostęp do przelewy24 tak jak na chińskim Aliexpress?) czy nawet potencjalnie niższy koszt wysyłki. Ale najważniejsze jest to, że mamy oficjalny dostęp do produktów brandowanych przez Amazon. Czytnik Kindle jest wprawdzie dostępny w większości sklepów w Polsce, ale smartfonu Fire Phone nie sposób było otrzymać w oficjalnej dystrybucji bez płacenia za drogą przesyłkę między państwami.

Firma cały czas się rozwija, więc możemy się spodziewać, że w przyszłości Amazon będzie w pełni dostępny w Polsce, razem z polską domeną. Mam nadzieję, że powyższe zmiany to dopiero początek.

źródło: Amazon Polska (Twitter)

Słowa kluczowe

 • snovvy77

  Sprzedawać tak ale czy kupować też można? Bez zbędnego kombinowania? Czy wszystkie produkty są wysyłane do Polski czy tylko wybrane jak do tej pory?

  • Paweł

   kupować można, ale to czy sprzedawca z USA wysyła do Polski jest tak naprawdę (o ile się orientuję) zależne od niego. generalnie ta akcja reklamowa (jak jest zresztą napisane na twitterze) zachęca Europejczyków do sprzedawania w CAŁEJ Europie, w tym Polsce

   • snovvy77

    Że kupować można to wiem. Chodzi o to że skoro Amazon otwiera się na Polskę i zachęca do sprzedaży oraz tworzy stronę po polsku to też powinien umożliwić wysyłkę wszystkich towarów do Polski. Przynajmniej z UK. A tak na razie tylko wybrane towary lub sprzedawcy wysyłają do nas. Zresztą bardziej opłaca się kupować na Amazon.de bo kurs euro jest niższy niż funta a ceny na amazonach są prawie takie same, różnią się tylko walutą.

 • SPINO

  Mamy magazyn Amazona w Polsce dokładniej w Poznaniu i bodajże Wrocławiu ale nie ma Polskiego języka na stronie, skandal…

 • Kochani zrozumcie na czym to polega! polacy i Europa wschodznia może kupować tylko poprzez niemieckiego Amazona. Dlaczego? Bo każda sprzedaż i wysyłka jest ROBIONA W NIEMCZECH mimo, że magazyn jest w Polsce, co to onacza? Że jeszcze długo nie będzie Amazona na Europe Wschodnią bo jesteśmy frajerami i nie potrafimy sobie tego zlatwić, i będziemy płącić niemcom za wysyłkę. Kto mi nie wierzy niech się zarejestruje na amazona i zeche coś zakupić a zobaczy magiczną formułkę „Ceny przedmiotów sprzedawanych przez serwis Amazon zawierają podatek VAT obowiązujący w Niemczech. Więcej informacji o innych przedmiotach.” Pozdrawiam http://www.prawdziweinfo.pl

Biznes-Host

Wszelkie prawa zastrzeżone - galaktyczny.pl