Samsung Gear 360 to jak sama nazwa wskazuje, pierwsza kamera od Samsunga, która nagrywa w 360 stopniach. Została pokazana na tegorocznych targach MWC w Barcelonie i trzeba przyznać, że ze wszystkich pokazanych tam nowości, właśnie na nią musieliśmy czekać najdłużej. Ale już za kilka dni trafi na sklepowe półki w Polsce.

Obecnie niemal każdy liczący się producent elektroniki ma w swojej ofercie gogle wirtualnej rzeczywistości, ale tylko kilku pokazało kamerę, która jest w stanie nagrać film i zrobić zdjęcie w 360 stopniach. Skoro takie materiały możemy już oglądać dzięki właśnie wspomnianym okularom VR to potrzebne było jeszcze urządzenie, które pozwoliłoby nam je tworzyć. Na MWC pokazano LG CAM 360 i Samsung Gear 360. Ta pierwsza jest już do kupienia za 999 złotych, a druga niebawem trafi do sprzedaży. 

Jak poinformował jeden z pracowników polskiego oddziału firmy Samsung, kamera Gear 360 trafi do sklepów już w przyszłym tygodniu, czyli w dniach od 4-10 lipca. Co prawda nie został wskazany konkretny dzień, ale ja obstawiam, że będzie to zaraz po weekendzie, poniedziałek lub wtorek. Cena kamery już gdzieś tam w sieci zdążyła się pojawić, ale teraz na pewno wiemy, że na zakup Samsung Gear 360 będzie trzeba przeznaczyć 1499 złotych

Dla przypomnienia, Gear 360 to kamera w formie kuli na podstawce, która może robić też za uchwyt. Kamera ma podwójny, 15-megapikselowy sensor z przysłoną f/2.0, niewielki ekran PMOLED, dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie ac,  1 GB pamięci RAM i baterię o pojemności 1350 mAh. Ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości do 3840 x 1920 pikseli, przy założeniu, że  korzystamy z dwóch kamer jednocześnie. 

źródło: J_Labudda (Twitter)