O tym, że Huawei chce zaktualizować swój interfejs, wspominałem już dwa tygodnie temu. Chiński producent rzeczywiście mocno pracuje nad nowym wyglądem systemu i już teraz możemy ujrzeć pierwsze efekty ich pracy. Przyjrzyjmy się EMUI 5.0, którego premiera ma nastąpić na IFA w Berlinie.

Wszystkie zdjęcia, które dziś trafiły do sieci pochodzą z przecieków, więc nie są wybitnej jakości. Mimo to, źródło jest raczej pewne – pochodzą z Weibo od użytkownika KJuma, znanego z ujawniania takich informacji.

Według pogłosek, nowe EMUI będzie za sobą nieść nie tylko zmiany wizualne, ale także ma bardziej zbliżać smartfony Huaweia do czystego Androida oraz jednocześnie dawać jeszcze większe możliwości personalizacji. Chwilowo widzimy tylko te pierwsze, które są całkiem efektowne. To prawdopodobnie za sprawą Abigail Brody, która jest obecnie odpowiedzialna za design u Huawei. Osoba, która pracowała dla eBay czy Apple ma smykałkę do takich rzeczy.

Co się tak naprawdę zmienia? Kolory. Więcej kolorów. Wszystkie ikony, jak i prawdopodobnie tapety, stają się wręcz cukierkowe, jednak osobiście uważam to za dobrą zmianę. Nakładka Huawei, aż do dziś, nie była przeze mnie uznawana za najpiękniejszą, ten tytuł utrzymywało raczej MIUI. EmotionUI 5.0 będzie, moim zdaniem, dość zbliżone wizualnie do systemu Xiaomi i jest to zmiana na lepsze.

Ikony EMUI 5.0
Ikony EMUI 5.0 / fot. @KJuma

 

Na powyższym zdjęciu ujrzeć możemy dwie ikony – opisane jako Wallet i Mail, czyli tak zwany portfel na pliki i domyślny klient poczty elektronicznej. Są to prawdopodobnie projekty, ukazujące inne propozycje tych ikon oraz ich rezultaty – nałożone na siatce, dzięki której wszyscy widzimy pewnego rodzaju symetrię. Ciężko jednak oceniać nam wszystkie ikony na podstawie tych dwóch, choć  trzeba przyznać, ze mogą się podobać.

EMUI 5.0
EMUI 5.0 / fot. @KJuma

 

Ostatnia grafika jest moim zdaniem najbardziej treściwa, więc też ją zamieszczam, powyżej. Po pierwsze, tutaj po raz pierwszy otwarcie widzimy logo Huawei, więc możemy opierać się nie tylko na podejrzeniach. Po drugie, pojawia się także zdanie, które wyraźnie mówi o projektowaniu nowej nakładki, co także utwierdza nas w przekonaniu, że zdjęcia dotyczą właśnie aktualizacji EMUI 5.0 – choć nigdy nie można wykluczyć podrobionych grafik. Jak wspomniałem, nowe EMUI może pojawić się z nadchodzącym smartfonem, którego zobaczymy na IFA.

Podoba Wam się nowa wizja EMUI?

źródło: GizmoChina