Jak już zdążyliśmy się przekonać, Xiaomi to nie tylko smartfony i tablety. Chińczycy budują swoje „imperium” robiąc wszystko żeby trochę ułatwić nam życie. No bo jak to inaczej nazwać, skoro oprócz urządzeń mobilnych jest też Xiaomi Mi Scooter, czyli elektryczny, osobisty transporter, cały zestaw Smart Home, elektryczny rower Mi QiCycle, całkiem niezły dron Mi Drone czy nawet inteligentne urządzenie do gotowania ryżu. Kolejnym gadżetem jest biurkowa lampka LED. 

Biurkowa lampka LED? Pomyślicie pewnie, kiedy Xiaomi zacznie robić inteligentne szczoteczki do zębów czy smycze do wyprowadzania psów. Wydaje się absurdalne, ale ja jestem w stanie powiedzieć, że… wkrótce. Po tym co do tej pory zobaczyłem, myślę, że mogą zrobić wszystko, ale w taki sposób, że właśnie nawet niepozorna szczoteczka będzie miała w sobie coś ciekawego, np. połączenie ze smartfonem, który zacznie wibrować, gdy przyjdzie czas na umycie zębów. Chyba, że macie inny pomysł?

Lampka biurkowa od Xiaomi
Lampka biurkowa od Xiaomi / fot. GearBest

 

Jeden z najnowszych produktów nie jest taką typową lampką na biurko. To lampka, którą można połączyć ze smartfonem i sterować ją za pomocą specjalnej aplikacji. Po pierwsze, lampka wygląda bardzo oryginalnie i ma prosty, minimalistyczny design z czego znane są urządzenia Xiaomi. Nie każdemu pewnie przypadnie do gustu taka konstrukcja, ale ja mógłbym ją mieć na swoim biurku. Jest to lampka LED-owa o mocy 6 watów. Włączamy ją guzikiem na podstawce, który jednocześnie służy do ustawiania poziomu jasności. Ale to nie wszystko, bo jeśli wciśniemy przycisk i będziemy nim kręcić, przełączymy się między trybami oświetlenia – zmieniając temperaturę barwową w zakresie od 2700 do 6500K.

Tryb czytania / fot. GearBest
Tryb czytania / fot. GearBest

 

Są cztery tryby pracy, w których mamy inne oświetlenie. Pierwszy, czyli Focus Time pomaga użytkownikowi bardziej skupić się na wykonywanej czynności np. podczas nauki. Ustawiamy czas pracy i przerwę. Jeżeli wybije czas przerwy, lampka zacznie delikatnie pulsować, informując jednocześnie żeby zrobić sobie małą przerwę. Read Mode, jak sama nazwa wskazuje to idealne światło do czytania, gdzie lampka świeci wtedy bardzije neutralnym światłem o barwie 4000K. Jest jeszcze tryb PC Mode, który ma minimalizować efekt niebieskiego światła emitowanego przez ekran komputera, a także Kids Mode, który „chroni” oczy najmłodszych.

Tryb dla dzieci / fot. GearBest
Tryb dla dzieci / fot. GearBest

 

Lampka od Xiaomi nie jest wcale taka droga, biorąc pod uwagę to, że ludzie w Ikei potrafią wydać na prostą lampkę dwa razy tyle. Można ją znaleźć w sklepie GearBest za 59,99 dolarów, czyli niecałe 250 złotych.

źródło: GearBest