Kojarzycie chińską firmę UMi? Pewnie tak, bo coraz więcej się pisze o ich smartfonach, które zaskakują dobrą specyfikacją i jeszcze lepszą ceną. Teraz za najlepszy model, czyli UMi Super zapłacimy około 200 dolarów, a otrzymamy sprzęt z 5,5-calowym ekranem od Sharp, ośmiordzeniowym procesorem Helio P10, pojemną baterią 4000 mAh i aparatem stworzonym przez firmę Panasonic. Tytułowy UMi London też jest ciekawy, ale dlatego, że teraz kosztuje niecałe 60 dolarów. 

Biorąc pod uwagę cenę UMi London śmiało można go zaliczyć do budżetowej półki, choć wcale tak nie wygląda. Ma metalową obudowę i szklany tył, dodatkowo zaokrąglony tak, by telefon pewniej i wygodniej leżał w dłoni. To właśnie kształt obudowy i niemal identyczne rozmieszczenie elementów z tyłu (aparatu i LED) sprawia, że można go łatwo pomylić z flagowcem od innego chińskiego producenta – Xiaomi Mi 5. Podobieństwo jest, ale oba smartfony dzieli jednak przepaść patrząc na specyfikację. A ta w UMi London jest zbliżona chociażby do tego, co znajdziemy w Moto G 3. generacji. W środku mamy między innymi czterordzeniowy procesor MediaTek, 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej.

UMi London
UMi London / fot. UMi

 

UMi London wyróżnia się jednak ekranem, ale nie mam tu na myśli 5-calowej przekątnej i rozdzielczości HD, a szkło, które jest podobno odporne na upadki. Podobno, bo osobiście nie testowałem, ale wskazują na to zastosowane rozwiązania. Przede wszystkim szkło posiada lekko zakrzywione krawędzie (2.5D) co już znamy z niektórych smartfonów, ale składa się też z dwóch warstw DG Twin-Shield Technology i lepiej pochłania nacisk dzięki specjalnej taśmie od 3M.

UMi London - tył obudowy
UMi London – tył obudowy / fot. UMi

 

London to teraz jeden z tańszych smartfonów od UMi, bo przez ograniczony czas  – prawie do końca tego miesiąca – można kupić za 59,99 dolarów, czyli niecałe 250 złotych. To smartfon dla osób, które za priorytet nie stawiają najwyższej wydajności czy najnowszych parametrów, a nieco wyższą wytrzymałość i szybkość działania, bo wspomnę jeszcze, że smartfon ma w sobie Androida w wersji 6.0 Marshmallow.

źródło: GearBest