O tym, jakie smartfony z serii Nexus ujrzymy w tym roku pisałem już co nieco tutaj. Poznaliśmy wtedy ułamek specyfikacji, ale teraz wiemy jak będą wyglądać te smartfony. Nie potrzeba tutaj tak naprawdę żadnych dodatkowych wstępów, zobaczcie sami co szykuje dla nas gigant z Mountain View.

W tym artykule będzie więcej zdjęć, niż słów. Nie poznajemy dalszych szczegółów dotyczących samych urządzeń, ale możemy zobaczyć jak będą wyglądać. Jeśli chodzi o nowości we wnętrzu samych urządzeń, zaczynamy tylko podejrzewać, że oba smartfony zostaną wyposażone w ten sam procesor – nie wiemy tylko jeszcze, czy będzie to Snapdragon 821 czy Snapdragon 823. W każdym razie mocy mu nie zabraknie.

Głównym problemem jest to, że nie mamy żadnej pewności, że powyższe rendery są oficjalne. Mimo to, można je uznać za całkiem pewne, ponieważ powołują się na nie wszystkie źródła dotyczące Androida. Tak dokładniej mówiąc, to pierwszy model został pierwotnie zamieszczony na AndroidPolice.  Był on wyraźnie zainspirowany smartfonami HTC 10 oraz Nexusem 6P. Pierwszy projekt wygląda tak.

Model telefonu Nexus Sailfish
Pierwszy model telefonu Nexus Sailfish / fot. GSMArena

Pozostałe 3 kolory, które możecie zobaczyć wyżej, to już tylko wariacje pewnego użytkownika z Reddita, jednak takie barwy są najbardziej prawdopodobne. Nexus Marlin, czyli większy „brat” ukazanego na powyższych grafikach Sailfisha, prawdopodobnie będzie wyglądał podobnie, ale ciężko nam określić jak dokładnie.

A Wy, co sądzicie o wyglądzie nowego Nexusa?

źródło: GSMArena