Już za niecałe dwa tygodnie o najnowszym przedstawicielu serii Galaxy Note będziemy wiedzieć wszystko. Choć i tak już teraz całkiem sporo wiemy, bo co chwilę pojawiają się nowe informacje, niektóre całkiem trafne, inne oderwane od rzeczywistości, a jeszcze inne wręcz zaskakujące. Dzisiaj tekst bardziej z tych ostatnich co głównie dotyczy rysika S-Pen. 

Ja wiem, że jeszcze wszystko jest nieoficjalnie i poruszamy się w czasie plotek i spekulacji, ale na kokosy wielbłąda, czemu każdy pisze, że na zdjęciu jest rzekomo lub prawdopodobnie Samsunga Galaxy Note 7? A co niby tam jest jak nie to urządzenie? Przecież wyraźnie widać, że to typowe zdjęcie prasowe w mniej lub bardziej kontrolowany sposób wypuszczone do sieci, by jeszcze bardziej podkręcić atmosferę. Oficjalna premiera się zbliża i tak, zarówno na grafice, które pojawiło się wcześniej, ale też i teraz widzimy Samsunga Galaxy Note 7.

No dobra, ale czego dowiadujemy się tym razem? Wszyscy piszą o rysiku S-Pen, który na dobrą sprawę wygląda niemal identycznie co ten z Galaxy Note 5. Nie ma co wchodzić w szczegóły takie, czy jest większy i ile waży, bo to teraz bez sensu, a ważne jest to, by działał przynajmniej tak samo dobrze i precyzyjnie jak do tej pory. Mówi się, że rysik w nowym Galaxy Note ma… działać pod wodą. Poważnie? Wiadomo, że Galaxy Note 7 (podobnie jak Galaxy S7 i S7 edge) ma być wodoodporny, a co za tym idzie rysik też. Działanie pod wodą – co rozumiem tak, że trzymając telefon pod wodą będzie można pisać rysikiem pod ekranie – może być ciekawe, tylko mam pewne wątpliwości czy potrzebne. Nie można tutaj wykluczyć jednak złego przełożenia informacji. Bo może chodziło o to, że rysika będzie można używać np. gdy podczas tworzenia notatki złapie nas deszcz?

Na zdjęciu wyraźnie widać, że na dolnej krawędzi jest złącze USB Type C. Będzie to zatem kolejne urządzenie z symetrycznym złączem i jednocześnie pierwsze takie od Samsunga. Dobrze też, że na tej samej krawędzi jest mini jack, co będzie wygodniejsze w używaniu. Zdjęcie pokazuje też nowy kolor – podobno Blue Coral.

Już niebawem się wszystko dowiemy, a tymczasem, jeśli szukacie więcej informacji o nadchodzacym Samsungu Galaxy Note 7 to znajdziecie w innym wpisach.

źródło: evleaks przez PhoneArena