Już na początku przyszłego tygodnia będziemy wiedzieć wszystko o Samsungu Galaxy Note 7 i nie mam tutaj na myśli tylko informacji pochodzących z przecieków, których jest całe mnóstwo i jeszcze więcej z dnia na dzień przybywa. W najbliższy wtorek, czyli 2 sierpnia Samsung ma pokazać nowego przedstawiciela serii Galaxy Note i wydaje mi się, że wcale nie będziemy musieli długo czekać aż pojawi się sprzedaży.

Pamiętacie jak było z Samsungiem Galaxy S7 i Galaxy S7 edge? Pomijam już fakt świetnie zroganizowanej premiery, gdzie prezentację smartfonów można było oglądać w goglach Gear VR, a skupię się na tym, że praktycznie jeszcze w trakcie trwania konferencji rozpoczęła się przedsprzedaż obydwu smartfonów. Takie działanie nie tylko sprawiło, że smartfony trafiły szybciej do sklepów, ale też pozwoliły określić zapotrzebowanie na dany model. Patrząc właśnie na to, jak wszystko się odbywało po targach MWC, myślę, że podobnie może być teraz z Galaxy Note 7. Przedsprzedaż może rozpocząć się już w trakcie konferencji UNPACKED lub chwilę po niej.

Wtedy też zapewne poznamy szczegóły oferty promocyjnej, dla osób, które zdecydują się wyłożyć pieniądze na nowego Note’a już w przedsprzedaży. W przypadku Galaxy S7 i Galaxy S7 edge dokładane były okulary rozszerzonej rzeczywistości Samsung Gear VR Lite i wygląda na to, że z Galaxy Note 7 będzie podobnie. Wszystko za sprawą tweeta, którego widzicie powyżej. Według niego, Samsung do każdego zakupionego egzemplarza w ramach przedsprzedaży dołoży za darmo okulary Gear VR lub kartę pamięci o pojemności aż 256 GB.

Nowe Gear VR
Nowe Gear VR / dot OnLeaks

 

Jeśli rzeczywiście okaże się to prawdą, to potwierdzą się dwie rzeczy. Jedna dotycząca nowych gogli Gear VR (widzicie je powyżej), które na pewno się pojawią i z myślą o nowym Galaxy Note 7 będą miały złącze USB Type C. Druga, Galaxy Note 7 będzie miał slot na microSD, który obsłuży nośniki o pojemności do 256 GB. A skoro tak, to być może będzie to karta microSD EVO Plus, którą Samsung pokazał w połowie maja. Zainteresowani sami będą mogli wybrać, co według nich okaże się bardziej przydatne. A Wy co byście wybrali?

źródło: Twitter, OnLeaks