Niektórzy siedząc wygodnie w fotelu z paczką popcornu na kolanach przyglądają się jak będzie wyglądać aktualizacja do najnowszej wersji Androida. Tylko problem jest taki, że nie dla wszystkich Nougat jest tą najnowszą wersją. Mimo tego, ze w ostatnim czasie mocno się poprawiło, to są jeszcze urządzenia, które czekają na Marshmallowa. Nie musi już czekać Samsung Galaxy S2 8.0 w wersji z Wi-Fi. 

Na temat aktualizacji Androida można by napisać książkę, a jednym z dłuższych rozdziałów na pewno byłby ten dotyczący aktualizacji dla (jeszcze) najlepszych tabletów Samsunga. Z nowej wersji mogą cieszyć się już posiadacze tabletów w tak zwanej wersji z LTE, zarówno w wersji z 10,1-calowym jak i 8-calowym ekranem. A cieszą się już przynajmniej miesiąc, bo aktualizacja dla wspomnianych przed chwilą modeli pojawiła się na początku i na końcu czerwca. Teraz dołącza do nich Samsung Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi.

Aktualizacja przeznaczona jest dla egzemplarzy pochodzących z oficjalnej, polskiej dystrybucji, które są oznaczone jako SM-T710. Najważniejszą zmianą jest oczywiście nowa wersja systemu, czyli Android 6.0 Marshmallow i zmiany oraz nowości z nim związane. Do tych najważaniejszych trzeba zaliczyć odświeżony, szybszy interfejs TouchWiz, zaawansowany tryb oszczędzania energii, który wydłuża czas pracy tabletu na baterii, funkcja Szybkie połączenie, która umożliwia połączenie z urządzeniami, które znajdują się w pobliżu czy nowy wzór wibracji. Ważne jest też to, że Marshmallow nie wspiera funkcji odszyfrowania urządzenia, więc należy pamiętać o tym, by wyłączyć szyfrowanie przed instalacją nowej aktualizacji.

Paczka z plikami wcale do małych nie należy, bo waży 982,98 MB, a czas pobierania jest zależy od jakości i prędkości połączenia Wi-Fi. Zalecam, więc wygospodarowanie sobie przynajmniej pół godziny czasu, by na spokojnie wszystko pobrać, skonfigurować i po wszystkim przywrócić ustawienia fabryczne, uprzednio zgrywają wszystkie potrzebne dane.

Jeżeli aktualizacja nie pojawi się na pasku systemowym, warto zajrzeć do ustawień i wyszukać ją ręcznie.

Dzięki Mariusz na screeny!
źródło: Tabletowo