Doogee kilka miesięcy temu pokazało bardzo tani smartfon, który między innymi miał Androida 6.0 Marshmallow i sporą baterię o pojemności 4000 mAh. Był tylko jeden mały problem, a w zasadzie to dwa – tylko 1 GB pamięci RAM i 8 GB na dane. Ale czego można było wymagać od sprzętu za około 65 dolarów? Jak się okazuje, producent postanowił wypuścić odświeżoną wersję smartfonu o nazwie Doogee X5 Max Pro. 

Jak już pewnie się domyślacie, zostało poprawione to, na co najbardziej narzekali użytkownicy – pamięć operacyjna i pamięć wewnętrzna na dane. Okazuje się, że można stworzyć taki smartfon zwiększając dwukrotnie pamięć, tylko delikatnie zwiększając jego cenę. Na polskim rynku pojawił się już niezły strzał w postaci smartfonu Cubot Note S, który miał 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, a kosztował 399 złotych. Jeżeli Doogee X5 Max Pro też się u nas pojawi (a Doogee X5 Max już jest dostępny) to będzie kolejnym tego typu tanim smartfonem, bo został wyceniony na 79,99 dolarów (około 320 złotych bez podatku).

Doogee X5 Max Pro
Doogee X5 Max Pro / fot. Doogee

 

W tej cenie oprócz wspomnianych 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej i baterii 4000 mAh otrzymujemy jeszcze 5-calowy wyświetlacz HD, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737 (to jeden z pierwszych smartfonów z tym układem) i dwa aparaty, oba z 5-megapikselową matrycą. Do tego dochodzi obsługa dwóch kart SIM, tryb OTG, czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy i LTE.

Doogee X5 Max Pro
Doogee X5 Max Pro / fot. Doogee

 

Doogee X5 Max Pro wyróżnia się też kilkoma ciekawymi funkcjami w oprogramowaniu. Pierwsza z nich to opcja dual ID, dzięki której możemy korzystać z dwóch różnych kont na Facebooku czy Twitterze bez konieczności przelogowywania. Niektóre funkcje są też związane z czytnikiem biometrycznym za pomocą którego możemy zarejestrować do pięciu palców i obsługiwać niektóre opcje w galerii, aparacie czy odtwarzaczu muzyki. Ciekawostką jest też to, że na cztery sposoby możemy obsługiwać aparat podczas selfie – komendą głosową, wykrywaniem uśmiechu, gestem „zwycięstwa” pokazując przed telefonem palce tworzące literę „V” czy dotykając wspomnianego czytnika linii papilarnych.

źródło: GearBest