Było długo długo nic, aż tu nagle w ostatnich dniach sporo zaczęło się mówić o następcy LG V10. Ma być jednym z pierwszych smartfonów z Nougatem i co najważniejsze, znacznie ma poprawić się bateria, czyli ten element, który w V10 zaliczało się raczej do wad. Teraz dowiadujemy się kiedy LG V20 ma zostać oficjalnie pokazany.

Jeśli wierzyć ostatnim informacjom, LG V20 doczeka się sporych usprawnień względem poprzednika i nie zanosi się, by LG zmienił coś co w V10 było dobre. LG V20 oprócz sporej baterii o pojemności 4000 mAh ma mieć rozsądny, bo 5,5-calowy ekran Full HD, najnowszy procesor Snapdragon, 4 GB pamięci RAM i jakiś nowy aparat z 20-megapikselową matrycą (jak pamiętacie w LG G5 był podwójny aparat, gdzie jeden z nich miał 16 Mpix). Jak się okazuje, ma zostać wzmocniona obudowa odporna na wodę i kurz czy dodatkowy ekran nad tym głównym, który był niejako takim „killer ficzerem” w V10 i czymś co rzeczywiście dobrze działało.

LG V20 - Play More
LG V20 – Play More / fot. LG Korea

 

No i teraz najważniejsze, wiemy kiedy LG V20 będzie miał swoją premierę i co ciekawsze, jest to informacja oficjalna. „The second story begins” odbędzie się 6. września w… San Francisco w Kalifornii. Wychodzi więc na to, że na targach IFA w Berlinie go nie zobaczymy, no chyba, że pokażą też LG V20 tuż po światowej premierze, bo berlińskie targi trwają do 7. sierpnia, choć byłoby to dosyć dziwne.

na zdjęciu głównym LG V10
źródło: LG przez PhoneArena