W ubiegłym roku na międzynarodowych targach IFA w Berlinie Samsung pokazał swój nowy i jak się później okazało niezwykle udany smartwatch Samsung Gear S2 i jego klasyczną wersję ze skórzanym paskiem i nieco inną obudową – Gear S2 Classic. Tej drugiej używałem przez dłuższy czas i mogę śmiało stwierdzić, że to najlepsze tego typu urządzenie w ofercie Samsunga. Ale niebawem może się to zmienić, bo wszystko wskazuje na to, że za około trzy tygodnie zobaczymy jego następce. 

Niby sobota, gdzie przeważnie w branży mało się dzieje, a tu nagle taka informacja. Wszystko za sprawą niewielkiej grafiki, która pojawiła się w sieci i która zapowiada konferencję prasową Samsunga na zbliżających się targach IFA 2016 w Berlinie. Niby nic, a jednak można coś z niej więcej wyczytać niż tylko podstawowe informacje o tym, kiedy i gdzie ma odbyć się konferencja. A ta zaplanowana jest na czwartek, 1. września i rozpocznie się o o godzinie 11:00. Co zobaczymy? To też może sugerować zaproszenie – nowy smartwatch Samsunga, czyli Samsung Gear S3.

Według dotychczasowych spekulacji, smartwatch – podobnie jak Gear S2 – będzie miał okrągły ekran Super AMOLED i system Tizen, a główną nowością ma być wbudowany moduł GPS jak ma to miejsce w Gear Fit 2. Podobno mają być trzy wersje, choć ja jakoś w to za bardzo nie wierzę. Gear S3 Classic, czyli bezpośredni następca obecnej, klasycznej wersji zegarka oraz Gear S3 Frontier i Gear S3 Explorer.

Na koniec zapraszam do poniższych artykułów jeśli jeszcze chcecie się czegoś dowiedzieć o Samsungu Gear S2 Classic.

źródło: SamMobile