O udostępnieniu przez Google komunikatora Duo pisałem już kilka dni temu. Zastanawiałem się tam, w jakim celu gigant z Mountain View wprowadza nowy komunikator i wysnułem wnioski, że może chodzić o prosty program stworzony jako swego rodzaju odpowiedź na FaceTime od Apple. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tak jest, ponieważ Google zapowiedziało nową funkcję aplikacji Duo.

Mimo że sama aplikacja nie miała jeszcze oficjalnej premiery w Google Play, to wiele osób zaczęło już z niej korzystać. Tak jak wspomniałem ostatnim razem, można było pobrać plik instalacyjny pełnej wersji aplikacji, a teraz Google Duo jest już oficjalnie dostępne w Polsce. I choć sam jeszcze nie miałem okazji przetestować Google Duo, to sama aplikacja prawdopodobnie zaczyna odnosić sukces, bowiem Google postanowiło rozszerzyć jej możliwości.

Aplikacja duo jest całkiem sprytna, bo obraz rozmówcy zostanie automatycznie przeskalowany w zależności od jakości naszego połączenia z Internetem. Oznacza to, że prędzej ujrzymy względnie płynny film miernej jakości niż pokaz slajdów w wysokiej rozdzielczości. A jeśli połączenie z Internetem będzie wyjątkowo słabe to Duo przełączy nas w tryb rozmowy głosowej, bez wideo. Nie jest tajemnicą, że nawet w dobie wszechobecnego Internetu, czasem zabraknie pakietu i wtedy mając do wyboru audio lub wideo, z pewnością wybierzemy to pierwsze.

Kiedy internauci zapytali na Google+ o rozmowy głosowe, Amit Fulay, czyli osoba odpowiedzialna za komunikatory w Google odpowiedziała po prostu, że funkcja będzie dostępna „wkrótce”. Trudno określić, ile to dokładnie potrwa, ale patrząc na obecną sytuację i postęp prac, to gigant z Mountain View i tak uwija się całkiem nieźle. Oby tak dalej i oby aplikacja już niebawem wleciała do Google Play.

źródło: +Amit Fulay przez PhoneArena