Mogę się z kim nawet założyć, że większości użytkowników wcale nie interesuje to jakie zmiany i nowości wprowadza nowy Android 7.0 Nougat. Ważniejsza jest odpowiedź na jedno, bardzo ważne pytanie – Kiedy dostanę aktualizację? I pytają wszyscy, Ci co mają Samsunga Galaxy S7 czy innego flagowca, ale też Ci co kolejny rok męczą pierwszego Nexusa czy mocno wysłużonego Galaxy Ace’a. Prawda jest taka, że ciężko jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź i trzeba czekać na informacje od producentów. Te na szczęście już zaczynają się pojawiać, więc wiemy, które urządzenia mają szansę na aktualizację. 

Sytuacja jak co roku, kiedy Google udostępnia nową wersję swojego mobilnego systemu. Jeszcze sporo urządzeń czeka na Marshmallowa (obecnie tą wersję systemu ma trochę ponad 15% wszystkich urządzeń z Androidem), a już zaczęła się dyskusja o aktualizacji do Nougata. Wiadomo już teraz, że nie wszyscy ją dostaną (No shit, Sherlock!) i wiadomo też, że aktualizację w pierwszej kolejności dostały urządzenia z rodziny Nexus, ale też nie wszystkie (Nougat nie trafi do Nexusa 5).

Google

Google udostępniło aktualizację w trybie OTA dla wybranych urządzeń z rodziny Nexus, ale jak wiadomo cały proces może trwać kilka dni, aż Nougat trafi do wszystkich. Na szczęście nowe oprogramowanie pojawiło się też w formie plików z obrazami OTA i Factory, więc najnowszego Androida można wgrać ręcznie albo przywrócić mu ustawienia fabryczne. Dla jakich Nexusów? Te są wyróżnione poniżej.

 • Nexus 5X
 • Nexus 6
 • Nexus 6P
 • Nexus 9
 • Nexus Player
 • Pixel C

Huawei

Huawei już pod koniec lipca udostępnił Nougata dla swojego flagowca – Huawei P9, ale w wersji testowej (beta). Zapewne wszystko po to, by każdy zainteresowany mógł sprawdzić jak wygląda nowy interfejs EMUI 5.0 i poinformować producenta o ewentualnych błędach, które trzeba usunąć przed wydaniem oficjalnej wersji. Oprogramowanie jest dostępne na tej stronie (albo tutaj), a instalacja sprowadza się do pobrania odpowiedniego pliku, wrzucenia go na kartę i wykonania aktualizacji w specjalnym trybie (podczas włączania trzeba przytrzymać przyciski głośności).

Samsung

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że aktualizację do Androida 7.0 Nougat dostanie Samsung Galaxy Note 7 i tym samym może będzie pierwszym smartfonem Samsunga, który takową otrzyma (bo jak wiadomo premierę miał z Marshmallowem na pokładzie). Według jednego z koreańskich źródeł, aktualizacja ma pojawić się w ciągu dwóch, trzech miesięcy, co oznacza, że będzie to w październiku lub listopadzie tego roku.

 1. Kiedy Android 7.0 Nougat dla Samsunga Galaxy Note 7?

Sony

Sony się obudziło, poważnie i jako jeden z pierwszych producentów potwierdził szybkie udostępnienie Androida 7.0 Nougat dla kilku wybranych urządzeń. Rzecz jasna na aktualizację może liczyć cała nowa rodzina Xperia X, która być może na targach IFA 2016 jeszcze się powiększy. Patrząc na „Zetki”, o aktualizacji mogą myśleć wszyscy użytkownicy, którzy nie mają smartfonu starszego od Xperii X3 Plus. Ciekawe też jest to, że na liście nie pojawiły się inne, tegoroczne smartfony z niższej półki jak chociażby Xperia M5.

 • Sony Xperia Z3 Plus
 • Sony Xperia Z4 Tablet
 • Sony Xperia Z5
 • Sony Xperia Z5 Compact
 • Sony Xperia Z5 Premium
 • Sony Xperia X
 • Sony Xperia XA
 • Sony Xperia X Performance
 • Sony Xperia XA Ultra

LG

O LG na obecną chwilę wiadomo niewiele. Koreańczycy na pewno będą pracować nad Nougatem dla LG G5, ale póki co najpewniejszym smartfonem tej firmy jest LG V20, który ma zostać niebawem zaprezentowany. Najpewniejszym, bo najnowszego Androida ma mieć na starcie i potwierdziło się też to, że będzie pierwszym smartfonem na świecie z Nougatem „out of the box”.


Wpis będę starał się na bieżąco uzupełniać, jeśli pojawią się kolejne informacje o aktualizacjach.

źródło: Android, Google, Sony Mobile, PhoneArena