Teraz każdy szanujący się producent musi mieć w swojej ofercie okulary wirtualnej rzeczywistości, ale to nic dziwnego bo ta kategoria urządzeń jak i cały świat VR rozwija się bardzo szybko. Tak szybko i do tego stopnia, że nawet Dior postanowił coś w tym kierunku zdziałać i w wybranych salonach organizuje wirtualne pokazy mody, właśnie z wykorzystaniem gogli VR. Ale dzisiaj nie o Diorze, dzisiaj kolejny raz o Xiaomi, których okulary Xiaomi VR pojawiły się w przedsprzedaży. 

Tym razem zacznę trochę inaczej, bo od ceny. Xiaomi VR to jeden z najtańszych okularów rozszerzonej rzeczywistości, które mogą być jeszcze trochę tańsze. Standardowo można je spotkać w chińskich sklepach za około 30 dolarów, ale jak już zauważyliście po tytule tego wpisu, dzięki galaktycznemu można go kupić taniej jeszcze o jakieś 30%. Wystarczy w polu kodu rabatowego wprowadzić kod LHXMVR, a cena zmniejszy się do 20,90 dolarów. A i ważna informacja – wysyłka jest darmowa i zgodnie z informacją na stronie będzie realizowana po 22 września.

Ok, ale co otrzymamy w tej cenie? Okulary Xiaomi VR, które pasują do niemal wszystkich smartfonówz ekranem w przedziale od 4,7 do 5,7 cala. Okulary są wykonane z materiału typu lycra, który jest elastyczny, a sam smartfon wkłada się do kieszonki zamykanej na suwak. Trzeba przyznać, że nietypowe zastosowanie. Mają też antyrefleksyjne soczewki i jak można zauważyć na poniższej grafice, na górze umieszczono jeden przycisk do sterowania.

Xiaomi VR / fot. Xiaomi
Xiaomi VR / fot. Xiaomi

 

Xiaomi VR są jednak bardziej udoskonaloną wersją Google Cardboard niż konkurencją dla chociażby Samsung Gear VR czy już na pewno HTC Vive. Nie ta liga i trzeba o tym pamiętać, co zresztą może też wskazywać wspomniana wyżej cena. Nie mniej, jeśli ktoś tanim kosztem chce wejść do świata VR, to śmiało.

źródło: GearBest