Takich smartbandów czy innych urządzeń wearables będzie niedługo więcej niż samych smartfonów, poważnie. Co chwilę pojawiają się nowe i nie tylko od tych znanych marek. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego chińskiego sklepu by zobaczyć jakie tam jest dopiero zatrzęsienie. Jakiś czas temu pisałem o Cubot V2, drugiej generacji opaski od tej firmy, ale już z pulsometrem, a dzisiaj przyszedł czas na kolejną tanią opaskę właśnie z tą funkcją – Teclast H30.

W zasadzie to na ostatnim zdaniu z poprzedniego akapitu można byłoby zakończyć – to po prostu kolejna tania opaska z pulsometrem z Chin. Taki produkt, który ma być zapewne konkurencją dla chociażby Mi Band Pulse od Xiaomi czy Cubota V1. Ale dla mnie jest to poniekąd połączenie tych dwóch opasek, bo Teclast H30 ma wbudowany pulsometr (co ma Mi Band Pulse), ale też niewielki wyświetlacz (co z kolei ma Cubot V1, a brakuje w opasce od Xiaomi). Opaska na grafikach prezentuje się całkiem przyzwoicie, wygląda na bardzo smukłą i ma podobną budowę do wspomnianych już dwóch smartbandów – „pastylka” z elektroniką, która siedzi w gumowym pasku.

Teclast H30 jest obecnie w przedsprzedaży już w sprzedaży i kosztuje niecałe 18 dolarów, czyli jakieś 70 złotych. Dostawa jest darmowa, a cena samej opaski jest na tyle niska, że nie zapłacimy cła i podatku VAT.

Co jeszcze oferuje opaska od Teclast? Wspomniany wyświetlacz to 0,86-calowy OLED o rozdzielczości 96 x 32 pikseli, którego obsługujemy za pomocą dotyku, ale zdaje się, że tylko w jednym miejscu – tam, gdzie jest narysowane kółko. Teclast H30 ma wszystkie znane funkcje jak powiadomienia, budzik, odnajdywanie telefonu czy też te związane głównie z aktywnością fizyczną jak liczenie kalorii i dystansu, krokomierz czy monitorowanie snu. Opaska jest też odporna na wodę i standardowo łączymy ją z telefonem przez Bluetooth.

Teclast H30 / fot. Teclast
Teclast H30 / fot. Teclast

 

Według mnie, najważniejsze dwie funkcje – patrząc przez pryzmat ceny – sa dwie. Pierwsza to pulsometr, który przeważnie jest w droższych opaskach (obsługujemy go przez aplikację), a druga dotyczy baterii, a dokładniej sposobu jej ładowania. Otóż odbywa się to przez zwykłe złącze microUSB, a nie żadną przejściówkę, co jest szalenie wygodne. A skoro o baterii już wspomniałem, to ta ma 55 mAh i jest litowo-polimerowa.

źródło: GearBest