Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o kolejnych modelach z serii Galaxy A na 2017 rok. Ale to nic dziwnego, bo w końcu obecna generacja, wszak bardzo udana, miała swoją premierę prawie rok temu. Wszystko na to wskazuję, że tym razem też będą dwa smartfony na pewno różniące się między sobą wielkością, parametrami i ceną. O tej ostatniej nie wiadomo nic, ale udało mi się dotrzeć do kilku ciekawych informacji, które dotyczą między innymi Samsunga Galaxy A5 (2017), tego co będzie miał w środku i jak będzie wyglądał. 

Seria Galaxy A (2016) od Samsunga nadal jest bardzo popularna, tym bardziej, że ostatnio cena obu smartfonów lekko się obniżyła w stosunku do premierowych cen. Pojawiły się trochę niespodziewanie i były podobne do flagowego Samsunga Galaxy S6, może stąd to zainteresowanie. A ma na to wpływ przede wszystkim dużo lepsze wykonanie obudowy, która składa się ze szkła i aluminium, a także lepsze podzespoły na czele chociażby z aparatem z optyczną stabilizacją obrazu. Z nową serią ma być jeszcze lepiej, ale można znaleźć pewną analogię.

Według informacji, do jakich udało mi się dotrzeć, nowa seria Galaxy A (2017) będzie miała zbliżony design do obecnego flagowego smartfona jakim jest Galaxy S7. Będzie zatem aluminiowa ramka i szkło, które z tyłu będzie zaokrąglone, tak by zapewnić lepszy chwyt. Najważniejsze jest jednak to, że pojawi się wodoodporność, choć nie ma pewności czy w obydwu modelach. Ale jeśli nawet będzie takie rozgraniczenie (bo przecież było trochę różnic między Galaxy A3 i Galaxy A5) to IP68 zapewne trafi tylko do Galaxy A5 (2017).

Poprawi się też specyfikacja, to pewne, choć w tej chwili wiemy tylko o jednym parametrze. Dowiedziałem się, że w Samsungu Galaxy A5 (2017) będzie więcej pamięci operacyjnej niż w poprzedniku. Zamiast 2 GB RAM, mówi się o 3 GB RAM.

Kiedy premiera? Konkretna data premiery nie jest znana, ale patrząc na premierę Galaxy A5 (2016) być może prezentacja pojawi się jeszcze w tym roku, a do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku.

źródło: własne