No, tego kompletnie się nie spodziewałem. Aktualizacja dla średniaka Samsunga, który miał swoją premierę jakiś rok temu? Brzmi trochę jak science fiction, no ale wyobraźcie sobie, że tak własnie się stało. Jeden z użytkowników poinformował, że na jego smartfonie, Samsungu Galaxy J5 pojawiła się aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow. 

Trzeba się cieszyć, ale radość byłaby jeszcze większa gdyby aktualizacja nie pojawiła się z takim opóźnieniem względem innych krajów. Kilka razy było tak, że to właśnie polscy użytkownicy dostawali w pierwszej kolejności nową wersję systemu na swoje smartfony, ale nie dotyczyło to niestety Samsunga Galaxy J5. Już od jakiegoś czasu jest na rynku jego następca – Samsung Galaxy J5 (2016), który fabrycznie miał Marshmallowa i musiało upłynąć sporo czasu aż aktualizacja do tej wersji trafiła na Galaxy J5 z poprzedniego roku. Tym bardziej, że smartfon w czasie swojej świetności na rynku sprzedawał się całkiem dobrze.

Samsung Galaxy J5 pojawił się z Lollipopem, więc aktualizacja może naprawdę sporo zmienić. A ta waży ponad 950 MB, więc trzeba wygospodarować trochę czasu, by na spokojnie pobrać paczkę i zainstalować na telefonie. Przypominam tylko, że aktualizacja jest udostępniania w trybie OTA i telefon sam powinien Was o tym poinformować. Wygląda też na to, że jest to aktualizacja dla egzemplarzy pochodzących z oficjalnej, polskiej dystrybucji.

źródło: Tabletowo